Õigusakti eelnõu: Tähe tn 87 korterelamu rekonstrueerimise ja laiendamise projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Tähe tn 87 korterelamu rekonstrueerimise ja laiendamise projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-1425
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 28.11.2011
Koostaja: Erik Kõivistik
Ettekandja: Karin Raid
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 20.12.2011 korraldus nr 1392 "Tähe tn 87 korterelamu rekonstrueerimise ja laiendamise projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Tähe 87.jpg ( 77 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-1425 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-11-279

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Tähe tn 87
    Maakasutuse sihtotstarve: Elamumaa 100%

    Krundi pindala: 858 m²
    Kavandatav ehitustegevus:
    rekonstrueerimine ja laiendamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 21.11.2011 nr PTH-11-279
    Teemaplaneering „Karlova miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimused“

    Arhiivijoonised aastast 1967. a.
    Eskiisprojekti joonised (korruseplaanid, vaated, lõige, asendiplaan)
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Karlova miljööväärtusega hoonestusalal, kus kehtib teemaplaneering „Karlova miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimused“. Projekteerimisel ja ehitamisel järgida teemaplaneeringu tingimusi. Lisaks tuleb ehitustegevuse kavandamisel järgida üldplaneeringus ja Tartu linna ehitusmääruse VI osas alale kehtestatud nõudeid. Miljööväärtuslikul hoonestusalal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
      2. Ehitusala: vt. lisa 2
      3. Krundi täisehitus: 20% (arvutus näidata asendiplaanil)
      4. Hoonete arv krundil: olemasolev
      5. Korterite arv: kuni 6 (olemasolev)
      6. Arhitektuur: kõrgetasemeline, kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku. Vältida ulatuslikke tulemüüre nõudvaid lahendusi.
      7. Korruste arv: kuni 3 (3. korruse brutopind kuni 50% ehitusalusest pinnast). Hoovipoolne hoonemaht lahendada ühekorruselisena või sama kubatuuriga kahekordse verandalaadse juurdeehitusena.
      8. Katuseharja suurim kõrgus: lubatud tõsta kuni 1-1,3 m olemasolevast.
      9. Räästajoone kõrgus: olemasolev
      10. Katus: viilkatus; katusekalle: olemasolev.
      11. Katusekate: valtsplekk või kivi
      12. Hoone katusekorruse valgustamiseks on lubatud kasutada katuseaknaid või katuseuuke. Katuseuukide kogupikkus ei tohi ületada 1/3 räästa pikkusest (vajadusel lahendada mitmes osas).
      13. Hoone soojapidavuse parandamiseks alustada vahelagede ja põrandate soojustamisest ning olemasolevate konstruktsioonide tihendamisest traditsiooniliste materjalidega (nt takk, linavilt). Hoone oluliste detailide proportsioonid (räästa laius, avatäidete asetus seinapinna suhtes) peavad säilima ehitusjärgsetena. Kõik aknad ja uksed tuua vastavalt algsele olukorrale seinalaudise välispinda.
      14. Välisavatäidete vahetamisel või vajadusel lisamisel peab järgima hoone allesjäävate ehitusaegsete avatäidete asukohta, suurust, konstruktsiooni (kahekordne lahusraam) ja materjali. Projektis esitada joonised. Algsena säilinud avatäited tuleb restaureerida. Keelatud on plastikust, puitalumiiniumist ja muudest tehismaterjalidest akende kasutamine.
      15. Ehitusaegsed dekoorielemendid säilitada ja restaureerida, puuduvad taastada. Arhitektuursete detailide (trepid, piirded, väravad, varikatused, luugid, välisuksed jmt.) lisamisel hoida hoone ehitusaegset stiili ja järgida hoone kui terviku lahendust.
      16. Välisviimistlus: järgida hoone ehitusaegset tava ja materjali. Kasutada laia laudist, uus laudis peab järgima algse mõõtmeid ja profiili. Matkivad viimistlusmaterjalid pole lubatud. Sokkel krohvitud.
      17. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega. Lahendus peab sobima miljööpiirkonda.
      18. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid.
      19. Piirded: lahendada projektiga (joonistega) sobilikuna piirkonna miljöösse. Krundi tänavapoolseks piirdeks peab olema puidust vertikaalselt paigaldatud lippidega aed/plank. Kruntidevaheliseks piirdeks võib olla kas võrk- või lippaed. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Projekti koosseisus tuleb anda nii piirete kui väravate joonis.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Eriosade võimsuste muutumisel taotleda tehnilised tingimused ja kooskõlastada projektid vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada kooskõlas Eestis kehtivate projekteerimisnormidega ja majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuete, müranormide ja hea projekteerimistavaga.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist. Soovitame tellida projekt miljööaladele projekteerimises kogenud arhitektilt.
      3. Ehitusprojekti asendiplaanil eraldi välja tuua: Tähe tn 87 hoone olemasolev kubatuur; ehitusprojekti alusel taotletav hoone maapealne kubatuur; ehitise maapealse osa kubatuuri laienduse suurus %-des.
      4. Joonistel eristada olemasolevad ja kavandatavad konstruktsioonid.
      5. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada litsentseeritud maamõõtja poolt koostatud tõest tehnovõrkudega geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      6. Asendiplaanil lahendada normikohane jäätmekäitlus ja parkimine (EVS 843:2003) võimalikult suurel määral oma krundil. Kui täies mahus krundil parkimine võimalik ei ole, selgitada autode parkimist tingimusel, et tänaval parkimine ei ole lubatud.
      7. Heakorrastus: põhimõtteline lahendus näidata asendiplaanil. Säilitada krundil kasvavad põlispuud.
      8. Sõidetava kattega osa krundist peab olema väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
      9. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
      10. Projekti lisada projekteerimistingimused ja algse projekti vaated või inventariseerimisjoonised, olemasolul arhiivifotod.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED: (kanda projekti asendiplaanile)
      1. Naaberkruntide Tähe tn 85 ja Tähe tn 83 omanikud.
      2. Tähe tn 87 kaasomanike enamuse nõusolek.
      3. Lõuna-Eesti Päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Vanemuise 64 I k).
      Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni 5 III k tuba 321) ja kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni 5 III k tuba 320) juba eskiisi staadiumis.
      4.Enne ehitusloa taotlemist tuleb omanikel taotleda hoone arvele võtmist riiklikus ehitisregistris. Taotlemiseks tuleb pöörduda arhitektuuri ja ehituse osakonda.
    Kooskõlastatud ehitusprojekt esitada A4 formaadis (kahes eksemplaris, üks nendest pappkaantega arhiiviköites) Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (Küüni 5 III k tuba 325) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tähe tn 87 korterelamu rekonstrueerimise ja laiendamise projekteerimistingimuste määramine " juurde




Foto maja eest:


Esitatud eskiisi väljavõte:


Väljavõte arhiivijoonistest: