EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
02. detsember 2010. a. nr LV-K-1437 |
Osalemine projektis "Entrepreneurial Chain Solutions" ("Ettevõtlikkust soodustavad lahendused") |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 3, § 3 lg 1, § 4 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavalitsuse 09. juuni 2009.a määrust nr 17 "Välisprojektides osalemise korra rakendamise kord", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda partnerina projektis "Entrepreneurial Chain Solutions" ("Ettevõtlikkust soodustavad lahendused"), mis esitatakse rahastamiseks Central Baltic Interreg IV A programmi raames.
2. Projekti kogumaksumuse heakskiitmisel summas 120 886 eurot, kaasfinantseerida projekti kuni 20 696 euro ulatuses.
3. Määrata projekti Tartu linna poolseks projekti koordinaatoriks abilinnapea Karin Jaanson, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames Tartu linna nimel allkirjaõigust.
4. Määrata projekti Tartu linna poolseks projektijuhiks ettevõtluse osakonna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg.
5. Määrata projekti assistendiks ettevõtluse osakonna ettevõtluse arengu spetsialist Kristo Aab ja projekti raamatupidajaks linnakantselei vanemraamatupidaja
Herdis Nuut.
6. Korraldus jõustub 8. detsembril 2010. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Entrepreneurial Chain Solutions" ("Ettevõtlikkust soodustavad lahendused") " juurde
Projekti nimi ja number
VP-10-0155 - Entrepreneurial Chain Solutions -
Lühikokkuvõte
Projekti üldine idee on luua süsteem, mille kaudu suhtumine, inspiratsioon ja teadmised ettevõtluse arendamise seisukohast pidevalt edasi areneksid ja paremaks muutuksid ja et nad ei kaoks ära ega valguks laiali ettevõtluse arendamise keti erinevate üleminekuperioodide vahel.
Ettevõtluse arendamise kett koosneb järgnevatest osadest:
1. Haridussüsteem
2. Rahaline toetus
3. Organisatsioonide ja erasektori toetus
4. Suhtumine ja ärikliima
5. Ülikoolid ja kutseõppeasutused
6. Inkubaatorid või ettevõtluse alustamise programmid
7. Tööjõuprogrammid
Üldiselt võib ettevõtluse arendamise keti osad jagada kahte gruppi: haridussüsteem ja ettevõtluse toetamise süsteem. Haridussüsteemi kuuluvad selle projekti seisukohast õpetajad ning muu koolipersonal, nendepoolne eestvedamine ning pedagoogilised vaated ettevõtluse arendamisele on väga olulised. Samuti kuuluvad siia alla teemakohane kirjandus, metoodika, uuringud jne.
Ettevõtluse toetamise süsteemi moodustavad näiteks pangandus- ja rahastamispoliitika, kui ka üldine poliitiline kultuur nii riiklikul kui ka kohalikul tasandil. Samuti on väga oluline koostöö korraldamine erinevate tööturu probleemidega tegelevate organisatsioonide vahel, ettevõtluse tugistruktuuride vaheline koostöö ning üldise teadmuse tõstmine läbi uuringute.
Eesmärk ja alleesmärgid
Analüüsida hetkeolukorda ning luua süsteem, mille kaudu suhtumine, inspiratsioon ja teadmised ettevõtluse arendamise seisukohast pidevalt edasi areneksid ja paremaks muutuksid ja et nad ei kaoks ära ega valguks laiali ettevõtluse arendamise keti erinevate üleminekuperioodide vahel.
Kriitiliste punktide määramine ühiskonnas ning kõigi olemasolevate ettevõtluse tugistruktuuride koostöös ühise "võitva" strateegia koostamine parima täieliku toetuse tagamiseks ettevõtjatele ning ettevõtluskeskkonna arenemisele.
Leida/koostada ühine strateegia, kuidas kõige paremini juhtida olemasolevaid riske Läänemere riikides ning muuta need riskid enda jaoks võimalusteks.
Leida tutvustada parimaid praktikaid, kuidas uusi innovaatilisi ideesid lülitada kõige paremini regiooni innovatsiooni süsteemi ning seeläbi tuua head ideed turule ning võimaluse korral nende kaudu ka luua uusi töökohti piirkonnas.
Tegevused
Piirkonna ettevõtluse tugistruktuuride vahelise koostöö loomine/tugevdamine, teiste piirkondade paremate ideede kaasamine. Suhtlus peamiselt veebi vahendusel.
Ettevõtluse tugisüsteemide analüüsimine ja parimate praktikate väljatoomine ettevõtluse toetamise ning innovatsiooni valdkonnas nii kohalikul, riiklikul kui ka EL-i tasandil.
Erinevate ürituste korraldamine kohalikul tasemel ettevõtluse arendamise keti erinevate osade ühendamise ning teadvustamise eesmärgil. Püütakse rõhuda keti terviklikkusele ning teadvustada seda ka alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele.
Regionaalsete tegevuskavade loomine või täiendamine ettevõtluse valdkonnas, et projekti ajal õpitu pärast projekti lõppemist reaalselt ellu viia.
Projekt lõppeb ühise konverentsiga, kus võetakse kokku projekti tulemused, käivitatakse regionaalsed tegevuskavad ning levitatakse projekti raames sündinud teadmust ka laiemalt.
Tulemused
Eeskätt innovaatiliste tegevuste osas täiendatud ettevõtluse arengukava (alates 2014. aastast) kohaliku arengu jätkusuutlikuks edendamiseks.
Alustavatel ja tegutsevatel ettevõtjatel on paremad teadmised ettevõtluse terviklikust ketist ja protsessist, kuidas kõik faasid selles ketis omavahel seotud on. Erinevate piirkondade ettevõtluse arendamise süsteemidest on leitud parimad ning kõigil partneritel on võimalik hakata neid süsteeme integreerima ka oma piirkonna ettevõtluspoliitikasse (läbi tegevuskavade).
Eelarve
Projekti (Tartu linna) kogumaksumus 120 886 eurot
Tartu linna kaasfinantseering 20 696 eurot
Toetus Tartu linnale 100 190 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Projektijuht: 32 000 EUR
Projektijuhi assistent: 32 000 EUR
Raamatupidaja: 4 096 EUR
Rahastaja
Central Baltic Interreg IV A programme 2007 - 2013
Central Baltic Sub-Programme, Priority 2: Economically competitive and innovative region
Partnerid
Projekti juhtpartner ja tema kontaktid: Cursor ltd Kotka-Hamina Regional Development Company (Finland) P.O. Box 14, Kyminlinnantie 6
FI - 48601 Kotka
Finland
Tel +358 40 1902 547
heidi.sjogren@cursor.fi
Projekti koordinaator Tartu Linnavalitsuses: Karin Jaanson
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Siim Espenberg Küüni 5
51004 Tartu
Estonia
Tel +372 7361 193
Siim.Espenberg@raad.tartu.ee
Projekti meeskonnaliikmed: Kristo Aab, TLV projektijuhi assistent, Herdis Nuut, TLV projekti raamatupidaja
Partnerid: 1. Cursor ltd Kotka-Hamina Regional Development Company (Finland),
2. Örebro Regional Development Coucil (Sweden),
3. Tartu Science Park (Estonia),
4. Tartu Business Advisory Services Foundation (Estonia),
5. Tartu City Government (Estonia),
6. Zemgale (Latvia),
7. Riga (Latvia)
Projekti seos linna arengudokumentidega
1. Arengusuund. Ettevõtluse uuendus- ja kasvuvõime arendamine
Meede 1.1. Innovatsiooni. uute tehnoloogiate kasutuselevõtu ja tootearenduse toetamine
2. Arengusuund. Inimressursi arendamine.
Meede 2.1. Ettevõtlusaktiivsuse suurendamine
3. Arengusuund. Ettevõtlust toetava tugisüsteemi ja infrastruktuuri arendamine.
Meede 3.1. Tugiteenuste kvaliteedi parandamine.
4. Arengusuund. Ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine.
Meede 4.2. Rahvusvahelise koostöö arendamine.
5. Arengusuund. Ettevõtluskeskkonna maine ja ettevõtluskultuuri edendamine.
Meede 5.1. Tartu kui ettevõtliku ja kõrgtehnoloogilise majanduse ja väga heade investeerimisvõimalustega linna maine kujundamine.
Tähtajad
Projekti esitamine: 15.12.2010
Projekti elluviimine: 1.08.2011 - 31.12.2013
1 kinnitatud koopia ettevõtluse osakonnale