Kinnisvaravalduse AS on 13.08.2008 teinud ettepaneku Anne tn 46, Anne tn 48, Anne ja tn 48a kruntide detailplaneeringu koostamise algatamiseks eesmärgiga korrigeerida kruntidevahelisi piire ning määrata krundile ehitustingimused uue kaubanduskeskuse rajamiseks.
Planeeritav ala asub Annelinnas, Anne ja Lõhmuse tänava vahelisel alal. Planeeritava ala suurus on ca 2 ha, olemasolev maakasutuse sihtotstarve on ärimaa. Anne tn 48a krunt on hoonestamata, Anne tn 48 krundil asuvad likvideeritav autoremonditöökoja hoone ja kasutatud autode müügiplats, Anne tn 46 krundil säilib ASile Hydro Texaco Eesti kuuluv tankla; likvideerida soovitakse Säästumarketi hoone. Detailplaneeringualasse kaasatakse piirnevad tänavamaa-alad eesmärgiga täpsustada kaubanduskeskusele vajalike juurdepääsude asukohad ja liikluskorralduse põhimõtted ning Anne tn 50 krunt, kus asub ASile Eesti Gaas kuuluv gaasiregulaatorpunkt.
Tartu linna üldplaneering näeb piirkonda ette väike- ja äriettevõtete maa sihtotstarbe ning hooned korruselisusega 2-5 korrust.
Tartu linn on seisukohal, et detailplaneeringu koostamisele tuleb asuda eesmärgiga kaaluda võimalusi kaubanduskeskuse rajamiseks. Selleks on vajalik planeeringu mahus teostada lähteseisukohtades nimetatud liiklusuuring, et välja selgitada kaubanduskeskuse rajamisega kaasnev liikluskoormus. Liikluskoormuse väljaselgitamise järel on vaja täpsustada võimalike tööde ulatus liikluse ümberkorraldamisel ning piiritleda krundile lubatav parkimiskohtade arv ning sellest tulenev hoone võimalik suurim ehitusalane pindala.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 10 lg-d 5 ja 6, Tartu linna ehitusmääruse § 4 lg-d 5 ja 6, § 8 lg 2 ning Tartu Linnavolikogu 6. oktoobri 2005. a määrusega nr 125 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringu ning Kinnisvaravalduse AS poolt 13.08.2008 esitatud detailplaneeringu koostamise algatamise ettepaneku, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Algatada Anne tn 46, Anne tn 48, Anne tn 48a kruntide ja lähiala detailplaneeringu koostamine eesmärgiga kaaluda moodustatavale krundile uue kaubanduskeskuse rajamise võimalusi.
2. Kinnitada planeeritava ala piir vastavalt korralduse lisale "Anne tn 46, Anne tn 48, Anne tn 48a kruntide ja lähiala detailplaneeringuala ning olemasolev situatsioon". Juhul, kui planeeringu koostamise käigus selgub, et kinnisasjale tehnovõrgu või -rajatisega võrguühenduse loomiseks on vajalik luua ühendus olemasoleva tehnovõrgu või -rajatisega, mis ei asu planeeritaval maa-alal, laiendatakse planeeritavat maa-ala selliselt, et planeering hõlmaks kogu loodavat võrguühendust.
3. Planeeringu kaardid - olemasolev olukord, põhikaart, tehnovõrgud ning maakasutus ja kitsendused - koostada mõõtkavas M 1:500. Detailplaneeringu koostamisel arvestada muuhulgas järgmisi materjale:
3.1. Tartu Linnavolikogu 6. oktoobri 2005. a määrus nr 125 "Tartu linna üldplaneeringu kehtestamine";
3.2. Tartu Linnavolikogu 10. mai 2001. a otsus nr 349 Anne 46 krundi detailplaneeringu kehtestamine;
3.3 Tartu Linnavalitsuse 16. märtsi 2004. a.korraldus nr 539 "Krundi Anne 44a ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine".
4. Planeering tuleb koostada vastavalt Tartu Linnavalitsuse 31. oktoobri 2006. a määruse nr 27 lisale 5 “Detailplaneeringu koosseisu ja vormistamise nõuded”, arvestades järgnevate seisukohtadega:
4.1 Krundi ehitusõigus määrata järgmiselt: kruntide kasutamise sihtotstarbed - ärimaa ja transpordimaa.
Hoonete suurimaks lubatud arvuks krundil on üks. Hoone suurim lubatud ehitusalune pindala määrata planeeringuga arvestusega, et parkimine tuleb lahendada krundisiseselt ning säilitada krundipiiril Lõhmuse tänava ääres olev haljastus. Hoone suurima lubatud ehitusaluse pinna (ja sellest tuleneva parkimiskohtade arvu) määramisel lähtuda punktis 4.5 nimetatud liiklusuuringust. Anda lubatud ehitise kasutamise otstarbed vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 26. novembri 2002. a määrusele nr 10 "Ehitise kasutamise otstarvete loetelu".
Kui planeeritav hoone on suurema ehitusaluse pindalaga kui 1200 m², tuleb parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldada vähemalt 3 maineka osalejaga arhitektuurikonkurss. Planeeringuga sätestada arhitektuurikonkursi läbiviimise nõue.
4.2 Planeeringuga määrata (vajadusel) hoone kohustuslik ehitusjoon Lõhmuse tänava suhtes.
4.3 Uushoonestuse arhitektuur peab olema kaasaegne ja kõrgetasemeline. Välisviimistlusmaterjalidest näha ette kvaliteetsete, kestvate ja atraktiivsete materjalide kasutamine.
4.4 Kõrghaljastuse osakaal planeeritava ala pindalast peab moodustama vähemalt 10%. Parkimisalad tuleb muust keskkonnast eraldada 3-5 m laiuste põõsaste- ja puuderiviga. Planeeringus sätestada, et hoonele kasutusloa väljastamise eelduseks on vastavalt projektile realiseeritud haljastuse lahendus.