Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2005.a määruse nr 119 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord" muutmine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Istungi protokolli kantav otsus
Teema: Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2005.a määruse nr 119 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord" muutmine
Reg. number: LV-IP-0251
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 05.06.2007
Koostaja: Veljo Lamp
Ettekandja: Katriin Fisch-Uibopuu
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
istungi protokolli kantava otsuse eelnõu nr LV-IP-0251 juurde

    Lisa
    Tartu Linnavolikogu .... 06.2007. a
    määrusele nr ...........

    Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord
    (Tartu Linnavolikogu 30.06.2005 määruse nr 119 terviktekst seisuga..........................)

    Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 5 alusel arvestades spordiseaduse § 6 lg 2 sätestatut.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    1. Üldsätted

    1.1. Spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord (edaspidi kord) sätestab spordiseaduse alusel toetuste andmise tingimused ja korra Tartu linna haldusterritooriumil registreeritud ja tegutsevatele eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele.

    1.2. Toetuse andmise eesmärgiks on arendada harrastus– ja võistlusspordi alast tegevust Tartu linnas ning süvendada spordialaseid teadmisi tagamaks Tartu linna elanike – eelkõige noorte – kehaline ja vaimne vormisolek.

    1.3. Toetust, k.a andeka noorsportlase lisatoetust antakse taotlejale Tartu linna haldusterritooriumil toimuvaks sporditegevuseks spordiklubi või spordikooli nimekirja kantud 7-19 aastase lapse ja noore kohta, kelle elukohaks rahvastikuregistris on märgitud Tartu linn ning kes maksab klubi osalus- või õppemaksu või on selle maksmisest vabastatud käesoleva korra kohaselt.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    1.3.1 Erandkorras, arvestades ala spetsiifilisust, makstakse iluvõimlemisega tegelevatele spordiklubidele ja spordikoolidele toetust ka nimekirja kantud 5-6 aastase lapse kohta.
    (täiendatud Tartu Linnavolikogu 08.12.2005. a määrusega nr 3)
    1.4. Kord ei laiene taotlejatele:
    1.4.1. kes on tegelenud taotluse esitamise hetkeks Tartu linnas vähem kui üks aasta;
    1.4.2. kelle kohta sporditeenistusel puuduvad andmed noortespordiga tegelemisest eelmise aasta jooksul;
    1.4.3. kes ei kuulu vastavasse Eestis tegutsevasse spordialaliitu.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    1.5. Korras kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
    1.5.1. spordiklubi – sportliku tegevuse arendamiseks moodustatud klubi, selts või muu ühing, mis tegutseb mittetulundusühinguna;
    1.5.2. spordikool – erahuvialakool, mis pakub täiendavaid võimalusi spordialase hariduse omandamiseks kinnitatud õppekava alusel;
    1.5.3. andekas noorsportlane – Tartu linnas tegutseva spordiklubi või spordikooli treeningrühma liige vanuses 14 - 19 eluaastat, kes on Eesti omavanuste koondise liige ja on osalenud või osaleb koondise koosseisus rahvusvahelistel võistlustel. Erandkorras võib andekaks noorsportlaseks lugeda ka nooremat kui 14 aastast isikut.

    1.6. Käesolevas korras märgitud toetust saab taotleda spordialadele, mis on Eesti Olümpiakomitee liikmed läbi spordialaliitude ja -föderatsioonide ning millega tegeletakse aktiivselt Tartu linnas harrastus- ja võistlusspordi arendamise eesmärgil.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    2. Toetuse taotlemine

    2.1. Toetuse taotlemise aluseks on vormikohane taotlus, mis esitatakse Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnale (edaspidi osakond) iga aasta 1. septembriks. Toetus eraldatakse järgmiseks kalendriaastaks. Toetuse taotlemise vormi kinnitab kultuuriosakonna juhataja.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    2.2. Taotluses märgitakse andmed taotleja kohta, taotletav summa ja toetuse kasutamise otstarve.

    2.3. Kahe või enama erineva spordialaga tegutsevate spordiklubide ja spordikoolide puhul võetakse taotlusi vastu harrastatavate spordialade lõikes eraldi.

    2.4. Taotlusele lisatakse järgmised dokumendid:
    2.4.1. mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri registrikaardi koopia, mis ei tohi olla vanem kui 1 kuu;
    2.4.2. põhikiri;
    2.4.3. treenerite nimekiri ja teave nende erialase kutsekvalifikatsiooni kohta;
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)
    2.4.4. maksuameti tõend maksuvõlgnevuste puudumise kohta;
    2.4.5. (tunnistatud kehtetuks Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)
    2.4.6. eraõiguslikul spordikoolil koolitusloa koopia.

    2.5. Osakond võib punktis 2.4. loetletud dokumente mitte nõuda, kui tal on juurdepääs vastavale elektroonilisele andmebaasile.

    2.6. Lisaks punktis 2.4. nimetatud dokumentidele esitab taotleja sama aasta 01. novembriks spordiklubi või spordikooli treeningrühmade liikmete nimekirjad (ees- ja perekonnanimi, isikukood, elukoht) vormikohaselt elektroonilisel kujul.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    2.7. Andeka noorsportlase lisatoetuse taotlemise aluseks on vormikohane taotlus, mis esitatakse kultuuriosakonnale iga aasta 01. veebruariks. Toetuse taotluse vormi kinnitab kultuuriosakonna juhataja.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    3. Taotluste läbivaatamine ja toetuse andmise otsustamine

    3.1. Osakond kontrollib ühe kuu jooksul esitatud taotluste vastavust käesoleva korra punktides 2.4. sätestatud nõuetele. Puuduste esinemisel teatab osakond sellest taotlejale ning annab tähtaja puuduste kõrvaldamiseks, mis ei tohi olla pikem kui kümme tööpäeva. Kui taotleja ei kõrvalda nimetatud tähtajaks puudusi, tagastatakse talle esitatud dokumendid ning menetlus toetuse määramiseks lõpetatakse.

    3.2. Osakond vaatab läbi esitatud taotlused kuni kolme kuu jooksul ning esitab linnavalitsusele ettepaneku toetuse andmise, toetuse suuruse ning laste ja noorte arvu kohta klubide lõikes.

    3.3. Toetuse eraldamise otsustab linnavalitsus hiljemalt ühe kuu jooksul pärast eelarve vastuvõtmist linnavolikogu poolt ja arvestades eelarves selleks eraldatud vahendite suurust. Toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt kehtestatud toetuse arvutamise juhend.

    3.4. Andeka noorsportlase lisatoetuse taotlused vaatab läbi ning toetuse andmise otsustab linnavalituse poolt kinnitatud vähemalt 5-liikmeline komisjon. Toetuse andmine otsustatakse 45 päeva jooksul pärast andekate noorsportlaste taotluste esitamise tähtpäeva.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    3.5. Toetuse andmisest või mitteandmisest teavitab osakond taotlejat kirjalikult kümne tööpäeva jooksul vastava korralduse vastuvõtmise päevast.

    3.6. Toetus eraldatakse sihtotstarbeliselt. Toetust tohivad spordiklubid ja spordikoolid kasutada esmajärjekorras treenerite ja juhendajate tasustamiseks ning treeningupaikade rendiks. Kui eelnevad tingimused on täidetud, võib toetust kasutada ka muuks noortespordi tegevuse arendamiseks (võistlussõidud, treeningkogunemised, spordiinventar jm.). Andeka noorsportlase lisatoetust võib spordiklubi või spordikool kasutada sihtotstarbeliselt noore sportlikuks tegevuseks, kelle eest toetus on eraldatud.

    3.7. Toetus makstakse välja vastavalt toetuse andmise lepingus sätestatud korrale.

    3.8. Linnavalitsusel on õigus eelarveaasta jooksul toetuse suurust spordiklubidele ja spordikoolidele muuta juhtudel, kui:
    3.8.1. õpilaste arv spordiklubis või spordikoolis väheneb allapoole õpilaste arvu kelle eest linnavalitus on taotlejale toetust eraldanud;
    3.8.2. spordiklubi või spordikooli nimekirja kantud lapsed või noored lähevad üle teise spordiklubisse või spordikooli;
    3.8.3. spordiklubi või spordikooli toetuse kasutamise leping lõpetatakse ennetähtaegselt vastavalt punktis 5.4. sätestatud juhtudel.

    4. Lepingu sõlmimine

    4.1. Leping spordiklubi või spordikooliga (sh leping andeka noorsportlase lisatoetuse andmiseks) sõlmitakse ühe kuu jooksul arvates linnavalitsuse poolt toetuse eraldamisest, lepingule kirjutab alla kultuuriosakonna juhataja. Lepingus sätestatakse:
    4.1.1. toetuse saaja;
    4.1.2. toetuse saamise otstarve;
    4.1.3. toetuse suurus;
    4.1.4. toetatavate laste ja noorte arv;
    4.1.5. toetuse saaja kohustus vabastada sotsiaalabi osakonna tõendi olemasolul vähekindlustatud või paljulapselistest peredest pärit 7-19 aastased ühingu või kooli treeningrühmade nimekirjadesse kantud noored osalusmaksust (õppemaksust), eeldusel, et selliste noorte koguarv ei ületa 20% nimekirjadesse kantud 7-19 aastaste noorte koguarvust;
    4.1.6. toetuse üleandmise viis, tähtaeg või maksegraafik;
    4.1.7. toetuse sihipärase kasutamise kontrollimise tingimused;
    4.1.8. sanktsioonid lepingu rikkumise korral.

    4.2. Kui pooled lepingu sõlmimisel kokkuleppele ei jõua, lõpetatakse toetuse määramise menetlus.

    4.3. Osakond ei sõlmi lepingut, kui spordiklubi või spordikool ei ole esitanud eelneva perioodi eest toetuse kasutamise aruannet.
    (täiendatud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    5. Aruandlus ja kontroll

    5.1. Toetuse saaja on kohustatud:
    5.1.1. esitama toetuse kasutamise kohta osakonnale elektroonilisel kujul aruande üks kord aastas, hiljemalt 5. veebruariks;
    5.1.2. muutma spordiklubi või spordikooli treeningrühmade liikmete nimekirju punktis 2.6. toodud viisil aastaringselt.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    5.2. Osakonnal on õigus:
    5.2.1. nõuda toetuse kasutamise aruande juurde kuludokumentide koopiaid, seletusi ja vahearuandeid;
    5.2.2. nõuda spordiklubi või spordikooli liikmemaksu, osalusmaksu või õppemaksu kogumise aruandeid, koos maksust vabastatud laste ja noorte nimekirjadega;

    5.3. Linnavalitsusel on õigus teostada spordiklubides ja spordikoolides kontrolli eraldatud toetuse sihipärase kasutamise ja esitatud nimekirjade õigsuse kohta.

    5.4. Linnavalitsusel on õigus leping lõpetada ja nõuda makstud toetus tagasi või vähendada toetuse suurust juhul, kui:
    5.4.1. toetuse saaja ei esita toetuse kasutamise kohta aruandeid ja/või punktis 5.2. nõutud dokumente või esitab valeandmeid toetuse kasutamise kohta;
    5.4.2. toetust ei ole kasutatud sihipäraselt;
    5.4.3. toetuse taotlemisel on esitatud valeandmeid;
    5.4.4. muudel lepingus sätestatud juhtudel.

    6. Treenerite/juhendajate erialane kutsekvalifikatsioon
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    6.1 Osakonnal on õigus nõuda Eesti Olümpiakomitee poolt kinnitatud treeneri kutsekvalifikatsiooni tunnistuse koopiat.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007. a määrusega nr _)

    6.2. Alates 1. septembrist 2006. a ei eralda linnavalitsus toetust spordiklubidele ja spordikoolidele, kelle treeneriks/juhendajaks on treeneri kutsekvalifikatsiooni mitte omav isik.

    7. Rakendussätted

    7.1. Tartu Linnavolikogu 19. juuni 2003.a määrus nr 34 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord" ning Tartu Linnavolikogu 10. juuni 2004.a määrus nr. 73 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord" muutmine tunnistatakse kehtetuks.

    7.2. Määrus jõustub 05. juulist 2005. a.




Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2005.a määruse nr 119 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord" muutmine " juurde