EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
29. august 2006. a. nr LV-K-1431 |
Osalemine projektis "Regionaalne kultuurikorraldus" |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 20. aprilli 2006. a määruse nr 20 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 2, § 3 lg 1 ja § 4 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavalitsuse 16. mail 2006 määrust nr 16 "Välisprojektides osalemise korra rakendamise kord", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda partnerina projektis "Regionaalne kultuurikorraldus", mis esitatakse rahastamiseks Euroopa Sotsiaalfondi meetme 1.1 "Tööjõu paindlikkust, toimetulekut ja elukestvat õpet tagav ning kõigile kättesaadav haridussüsteem" raames. Projekti juhtpartneriks on SA Tartu Rahvaülikool.
2. Projekti kogumaksumuse heakskiitmisel summas 640 000 krooni, kaasfinantseerida projekti 50 000 krooni ulatuses.
3. Määrata projekti Tartu linna poolseks koordinaatoriks kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu, kes vastutab projektiga linnale võetavate ülesannete täitmise eest ja omab projekti raames Tartu linna nimel allkirjaõigust.
4. Määrata projekti linna poolseks kontaktisikuks kultuuriosakonna kultuuriteenistuse peaspetsialist Kristel Kont.
6. Korraldus jõustub 6. septembril 2006. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Regionaalne kultuurikorraldus" " juurde
Projekti nimi
Regionaalne kultuurikorraldus
Lühikokkuvõte
Projekti "Regionaalne kultuurikorraldus" juhtpartneriks on SA Tartu Rahvaülikool ning sisuks 200-tunnise kultuurikorralduse alase täienduskoolituse läbiviimine haridus- ja kultuuritöötajatele. Projekti raames toimuval koolitusel osaleb tasuta 20 Tartu linna hallatavate asutuste kultuuritöötajat.
Eesmärk ja alleesmärgid
Parandada haridus- ja kultuuritöötajate konkurentsivõimet tööturul
Tegevused
200-tunnise kultuurikorralduse alase täienduskoolituse läbiviimine.
Koolitus hõlmab järgmisi teemasid:
- Kultuurikorralduse eesmärgid ja ülesanded
- Projektijuhtimine
- Kultuuriprojektide eelarve ja raamatupidamine
- Kultuuriprojektide rahastamisvõimalused Eestis ja Euroopa Liidus
- Turundus ja müügitegevus
- Suhtekorraldus ja mainekujundus
- Kultuuriprojektide õiguslikud küsimused
- Veebikeskkonna kasutamine/ arvutiõpe
Koolituse maht on 200 akadeemilist tundi (sh auditoorne töö 120 tundi, veebipõhine koolitus 40 tundi ning iseseisev töö 40 tundi - projekti koostamine ja/või kultuuriürituse korraldamine).
Koolituse lektorid on Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Turu Kunstiakadeemiast, õppekeskusest TÕRU ja Lennukolledžist.
Tartu Rahvaülikoolil on kultuurikorralduse koolituslitsents, ollakse korraldanud kultuurikorralduse alast koolitust vabahariduskeskustele, kultuuri- ja
noorsootöötajatele jt.
Tulemused
Projekti tulemusena on 20 Tartu linna hallatavate asutuste kultuuritöötajat läbinud 200-tunnise kultuurikorralduse alase täienduskoolituse ning omandanud uusi teadmisi projektijuhtimisest, turundusest ja mainekujundusest, rahastamisvõimalustest jm teemadest, mille tulemusel tõuseb Tartu linna hallatavate kultuuriasutuste tegevuse tase.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 640 000 krooni
Tartu linna omaosalus 50 000 krooni
Toetus Euroopa Sotsiaalfondilt 480 000 krooni
Haridus- ja Teadusministeerium 80 000 krooni
Toetus teistelt partneritelt - omavalitsustelt 30 000 krooni.
Tartu linna poolne omafinantseering kaetakse rahvusvaheliste projektide kaasfinantseerimiseks planeeritud 2007.a kassareservist.
Kulude jaotus:
Personalikulud 400 000 krooni (s.h. lektorite tasu)
Muud kulud (ruumide ja tehnika, sh arvutiklassi rent, materjalid, osalejate sõidukulud, teavituskulud) 240 000 krooni
Rahastaja
SA Innove
Euroopa Sotsiaalfond, meede 1.1 - Tööjõu paindlikkust, toimetulekut ja elukestvat õpet tagav ning kõigile kättesaadav haridussüsteem
Partnerid
Projekti juhtpartner ja tema kontaktid: SA Tartu Rahvaülikool, Pepleri 4, 51003 Tartu
Projekti Tartu linna poolne koordinaator: Katriin Fisch-Uibopuu (kultuuriosakonna juhataja)
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Ingrid Leinus (SA Tartu Rahvaülikool koolitusjuht), ingrid@rahvaylikool, 736 1541, 5567 4498
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: linna kontaktisik Kristel Kont (kultuuriosakonna kultuuriteenistuse peaspetsialist), 736 1359
Partnerid: Tartu Linnavalitsus, Tartu Vallavalitsus, Elva Linnavalitsus, Alatskivi Vallavalitsus, Puhja Vallavalitsus, Kambja Vallavalitsus, Haridus- ja Teadusministeerium.
Projekti seos linna arengudokumentidega
Tartu linna kultuuri arengukavas 2004-2007 on üheks eesmärgiks seatud suurema tähelepanu pööramine kultuurimarketingile ning ühe tegevusena ette nähtud marketingialane koolitus ametnikele, sündmuste korraldajatele ning linna kultuuriasutuste juhtidele (lk 10). Samuti on eesmärgiks seatud "tõsta meedia positiivset huvi Tartu kultuurielu vastu", mille saavutamiseks on ühe tegevusena ette nähtud vastav koolitus kultuurikorraldajatele (lk12). Käesolev projekt täidab neid eesmärke.
Samuti on Tartu linna kultuuri arengukavas 2004-2007 eesmärgiks seatud "leida kultuurile täiendavaid finantseerimisallikaid" (lk 12). Antud koolitus käsitleb suures mahus projektijuhtimist ja rahastusvõimalusi Eestis ja ELis ning aitab seega kaasa ka viimati nimetatud eesmärgi saavutamisele.
Tähtajad
Projekti esitamine: 03.10.2006
Projekti elluviimine: 01.01.2007 - 31.12.2008
2 kinnitatud koopiat kultuuriosakonnale
1 koopia välisprojektide teenistuse kaante vahele vastuvõturuumis.