EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
11. juuli 2006. a. nr LV-K-1220 |
Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avaliku väljapaneku ja arutelu tulemused |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, planeerimisseaduse § 21 lg 4, Tartu Linnavolikogu 07. märtsi 2002. a. otsuse nr 521 "Karlova linnaosa ajaloolise piirkonna üldplaneeringu algatamine ning lähteülesande kinnitamine", Tartu Linnavolikogu 04. mai 2006. a. otsuse nr 78 "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastu võtmine ja avalikule väljapanekule suunamine", Tartu Linnavalitsuse 20. juuni 2006. a. korralduse nr 972 "Seisukohtade võtmine Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneering "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalikul väljapanekul laekunud ettepanekute ja vastuväidete kohta" ning arvestades 10. juulil 2006. a. toimunud avaliku arutelu tulemusi, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Võtta informatsioon Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avaliku väljapaneku tulemusi tutvustava avaliku arutelu tulemuste kohta teadmiseks.
2. Korrigeerida planeeringut vastavalt lisale ning korrata korrigeeritud planeeringu avalikku väljapanekut.
3. Korraldus jõustub 14. juulil 2006. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avaliku väljapaneku ja arutelu tulemused " juurde
Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneering "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalik väljapanek toimus 10.mai 2006 kuni 09. juuni 2006. a. Avaliku väljapaneku tulemusi tutvustav avalik arutelu toimus 10. juuli 2006.a. Avaliku väljapaneku ajal laekus ettepanekuid ja vastuväiteid kokku 20 isikult ja organisatsioonilt, üks ettepanek hilinenult.
Ettepanekud ja vastuväited esitati kruntidele ehitusõigusalade määramise ning jagamise; teede ja tänavate tõstmise; miljöö- ja arhitektuuriväärtuste kaitse alla võtmise osas, vastuseis on Päeva tn ja Pargi tn vahelisele alale ehitusõiguse andmise osas.
Planeeringu avaliku väljapaneku jooksul laekunud ettepanekute ja vastuväidete osas võttis Tartu linn vastu oma seisukohad. Nimetatud seisukohti tutvustati avalikul arutelul, kus linnavalitsus andis seisukohtade osas täiendavaid selgitusi ja vastas arutelul osalejate küsimustele.
Arutelu tulemusena lepiti kokku, et ettepanekuid ja vastuväiteid esitanud isikud saavad otsustada oma ettepaneku tagasivõtmise üle, kahe nädala jooksul pärast avaliku arutelu lõppu.
Osakond esitab käesoleva eelnõuga avaliku väljapaneku järel linnavalitsuse poolt mitte arvestatud ettepanekud ja seisukohad veelkordseks läbivaatamiseks.
Pärast seda teeb osakond planeeringus lõplikud vajalikud parandused ning täiendused ja esitab planeeringu järelevalve teostajale koos informatsiooniga arvestamata jäänud ettepanekute ja vastuväidete kohta.
Osakond on seisukohal, et seoses planeeringu avaliku väljapaneku ajal olnud kodanike passiivsuse ja huvi puudumise tõttu, korrata korrigeeritud planeeringu avalikku väljapanekut.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal tuleb korraldada järgmise teate ilmumine ajalehes “Postimees”: "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneering "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avaliku väljapaneku jooksul laekunud ettepanekute ja vastuväidete osas võttis linnavalitsus vastu seisukohad, mida tutvustati avalikul arutelul 10. juulil 2006.a.
Avaliku väljapaneku ja - arutelu tulemused kinnitati 13. juuli istungil.
Enim vastuseisu kogunud planeeringu vaidlus on Päeva tn ja Pargi tn vahelisele maa-alale hoonestusõiguste määramiste suhtes. Ala on ainuke Karlova piirkonnas säilinud hoonestamata maa-ala, mida saaks kasutada piirkonna haljasala ja pargina.
Planeeringu vaidlus on ka Sõbra tänavas jalakäijate ja jalgratturite suunamisel ühele ja samale tasandile .
Planeeringu vaidlused esitatakse järelevalve teostajale koos informatsiooniga arvestamata jäänud ettepanekute ja vastuväidete kohta."
Koostas:
Aire Priks
LPMKO spetsialist