EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
09. mai 2006. a. nr LVK-O-0099 |
Oa 4, 6, 6A krundi detailplaneeringu kehtestamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja planeerimisseaduse § 24 lg 3 ning Tartu linna ehitusmääruse § 13 lg 3 p 1, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Kehtestada Oa 4, 6, 6A krundi detailplaneering vastavalt lisale.
2. Otsus jõustub ........................................ 2006. a.
3. Käesoleva otsuse vaidlustamiseks on igal isikul õigus ühe kuu jooksul, arvates päevast, millal isik sai teada või pidi teada saama detailplaneeringu kehtestamisest, pöörduda Tartu Halduskohtusse, kui ta leiab, et see otsus on vastuolus seaduse või mu õigusaktiga või selle otsusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Oa 4, 6, 6A krundi detailplaneeringu kehtestamine " juurde
Tartu Linnavolikogu 06.11.2003. a otsusega nr 225 kinnitatud lähteülesandele vastavalt on valminud Oa 4, 6, 6A krundi detailplaneering. Planeeringu koostamise algatamise ettepaneku tegijaks on Tartu Ülikool. Planeeringu koostajaks on OÜ Hendrikson&Ko.
Planeeritav ala pindalaga ca 6500 m² paikneb Supilinna miljööväärtusega hoonestusalal. Ala hõlmab nii Oa 4, 6, 6A krunti kui ka kõrvalpaiknevat reformimata riigimaa osa.
Planeeringu eesmärk on maa-alale Supilinna linnaosa üldplaneeringuga kavandatud sihtotstarbe muutmine ja Tartu Ülikooli Botaanikaaia ettekasvatuseks ja kollektsioonitagavarade säilitamiseks vajaliku avamaa ning kasvuhoonete pinna loomise, abihoonete, laborite ning õpperuumide ehitamise võimaldamine. Ala on jaotatud kaheks.
Pos-le 1 on ette nähtud kaks hoonestusala. Oa tänava äärsele hoonestusalale ette nähtud põhihoone järgib ajaloolist ehitusjoont, krundi lääneossa planeeritud hoonestusala ehitusjoon Supilinna üldplaneeringu järgset kohustuslikku ehitusjoont.
Oa tänava äärde on ette nähtud kuni kolmekorruselise administratiivhoone ehitamine suurima lubatud ehitualuse pindalaga 350 m². Kolmanda korruse täisehitusprotsendiks on lubatud kuni 50% hoone ehitusalusest pindalast.
Krundi lääneossa on ette nähtud kuni kahe abihoone ehitamine. Suurimaks lubatud ehitusaluseks pindalaks on määratud 600 m². Hoonete korruselisuseks on antud kuni kaks.
Pos-le 2 on ette nähtud alajaama rajamine.
Arhitektuurinõuded kavandatavatele hoonetele on toodud planeeringu põhijoonisel. Katusekaldeks on põhihoonel määratud 30 kraadi (tüübiks viil- või kelpkatus), abihoonetel 25 kuni 30 kraadi (tüübiks viilkatus). Keelatud välisviimistlusmaterjalideks on imiteerivad ja plastmaterjalid. Hoonete suurim lubatud sokli suhteline kõrgus on 0,5 meetrit.
Kaks juurdepääsu planeeringualale on ette nähtud Oa tänavalt. Kroonuaia poolne juurdepääs on vajalik botaanikaaia töötajatele. Teine juurdepääs on vajalik alajaama teenindamiseks ning suurematele botaanikaaia veokitele. Parkimine on ette nähtud krundil.
Planeeringuga on reserveeritud ca 630 m² suurune maa Supilinna linnaosa üldplaneeringuga kavandatud tänava tarbeks krundi edelaosas ja see on määratud ehituskeelualaks. Kuni tänava väljaehitamiseni on maa kasutatav Tartu Ülikooli Botaanikaaia poolt. Planeeringu rakendamise peatükis on sätestatud, et krundi Pos 1 igakordne omanik nõustub planeeringu põhikaardil näidatud tänavakoridori ulatuses maa kruntimise ja tänava väljaehitamisega ning annab pärast tänava valmimist selle aluse maa tasuta üle Tartu linnale.
Piirete tüübi ja materjalide, tänavate kattematerjali ning valgustite tüübi määramisel on aluseks võetud töö "Muinsuskaitse eritingimused Tartu Supilinna tänavaruumi visuaalsete elementide kavandamiseks.".
Planeeringuga on seatud keskkonnatingimused: tahkete osakeste kandumine hoiuplatsilt naaberkruntidele peab olema välistatud (vajadusel ehitada hoiukoht kinnine, ümbritseda taraga või võtta kasutusele muud meetmed). Orgaanilised taimejäätmed komposteeritakse kinnistes kompostrites või aunades. Orgaanilist väetist ei kasutata. Mõjutuste tahtlik suunamine naaberkinnisasjale on keelatud. Valgustus kasvuhoonetes kavandatakse vastavalt troopiliste taimede nõudlusele, kuid mitte üle 12 tunni päevas. Kella 23 õhtul kuni 7 hommikul kasvuhoonetes lisavalgustust ei vajata, kasvuhooned ei ole valgustatud.
Maavanem on 11.05.2006 kirjaga nr 2.1-6/1162 andnud nõusoleku liigilt üldisema planeeringu muutmiseks ja teinud ettepaneku käesolev detailplaneering kehtestada.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal tuleb korraldada detailplaneeringu kehtestamise teate ilmumine ajalehes “Postimees”.
Ingrid Perner
LPMKO planeerija