EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
20. aprill 2006. a. nr LVK-O-0087 |
Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, planeerimisseaduse § 8 lg 2 p 2 ja § 18 lg 1, lg 2 p 2, lg 6 ning Tartu linna ehitusmääruse § 10 lg 2 p 1 ja lg 4, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Nimetada koostatav Karlova linnaosa ajaloolise piirkonna üldplaneering ümber Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringuks "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused".
2. Võtta vastu Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneering "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastavalt lisale.
3. Linnavalitsusel korraldada punktis 2 nimetatud planeeringu avalik väljapanek.
4. Määrata avaliku väljapaneku kestuseks .... 2006 kuni .... 2006 ja kohaks linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajee Raekoja plats 3.
5. Linnavalitsusel korraldada planeeringu kaardimaterjali ja seletuskirja korrigeerimine seoses planeeringu ümbernimetamisega pärast planeeringu avaliku väljapanekut.
6. Linnavalitsusel korraldada punktis 2 nimetatud planeeringu avaliku väljapaneku toimumise aja ja asukoha, miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimuste kohta teate ilmumine ajalehes “Postimees” vähemalt nädal aega enne avaliku väljapaneku algust.
7. Otsus jõustub ......................... 2006. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine " juurde
Vastavalt 07.03.2002.a Tartu Linnavolikogu otsusega nr 521 algatatud Karlova linnaosa ajaloolise piirkonna üldplaneeringu lähteülesandele on OÜ Hendrikson & Co valminud nimetatud planeering.
Planeeringuala hõlmab endise Karlova mõisa maadele 19.saj. lõpus ja 20.saj. alguses rajatud linnaosa. Piirkond kujutab endast linnaehituslikult väljakujunenud tervikstruktuuri sellele omase haljastuse, hoonestustavade ja miljööga.
Omandireformi järgselt on piirkonnas alanud intensiivne rekonstrueerimistegevus ja taotluste esitamine maa-alade täiendavaks hoonestamiseks. Et vältida tervikmiljöö lõhkumist, on ehitamise üldiste reeglite väljatöötamiseks koostatud piirkonna üldisem planeering. Esitatud planeering määrab planeerimisseaduse eesmärkidele tuginedes kvartalite üldised ehitus- ja kasutustingimused, mille juures on põhjalikult käsitletud hoonete renoveerimise põhimõtteid, kvartalite nurgalahendusi, krundistruktuuri säilitamise ja tänavamiljöö kujundamise küsimusi. Tehtud on ettepanekud kruntide täiendavaks hoonestamiseks.
Tulevaste ehitustingimustele määramise juures miljööväärtuslikul alal peab linnavalitsus ülioluliseks elanike kaasamist planeeringu lõpplahenduse väljatöötamisel. Seetõttu on linnavalitsus läbi viinud planeeringu eskiislahenduse avaliku väljapaneku ja pärast selle lõppu avaliku arutelu. Karlova linnaosa ajaloolise piirkonna üldplaneeringu lähteseisukohtadega tutvumiseks oli kõigil asjast huvitatud isikutel planeeringu materjale läbi vaadata 15.04.2003-25.04.2003 TÜ Füüsikahoone fuajees. Planeeringu tutvustamise perioodil oli kõigil võimalik esitada oma kirjalikke ettepanekuid planeeringu kohta.
Eskiislahendust tutvustati 29.04.03 kell 16.30 Raekoja saalis.
Eskiislahendust tutvustava arutelu tulemuste põhjal parandati ja täiendati planeeringut ning suunati see kooskõlastamisele.
Kuna linna uue üldplaneeringuga määrati Karlova linnaosas miljööväätusliku ala piirid, vajab eelnõus käsitletav planeering ümbernimetamist teemaplaneeringuks, millega täpsustatakse Tartu linna üldplaneeringut miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimuste osas. P
Linnavalitsusel tuleb korraldada vähemalt nädal aega enne avaliku väljapaneku algust järgmise teate ilmumine ajalehes “Postimees”: "Tartu Linnavolikogu võttis vastu ja suunas avalikule väljapanekule Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused". Planeeritav ala haarab linna üldplaneeringuga kehtestatud miljööväärtuslikku hoonestusala, mille suuruseks on ca 80 ha. Planeering täpsustab linnaosa edasise ruumilise arengu põhimõtteid, mille juures on põhjalikult käsitletud hoonete renoveerimise küsimusi, kvartalite nurgalahendusi, krundistruktuuri säilitamise ja tänavamiljöö kujundamise põhimõtteid. Tehtud on ettepanekud kruntide täiendavaks hoonestamiseks. Avalik väljapanek toimub ..............2006 kuni ...............2006 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas Raekoja plats 3".