EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
15. veebruar 2006. a. nr LV-K-0289 |
Projektis "Kultuurijuhtimine muutuvas keskkonnas" osalemine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 20. novembri 2003.a määruse nr 47 "Projektides osalemise kord" p 3.1.,4, 5 ja 7, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda rahvusvahelises projektis "Kultuurijuhtimine muutuvas keskkonnas" juhtpartnerina.
2. Garanteerida punktis 1 nimetatud projekti heakskiitmisel ja finantseerimise korral Euroopa Komisjoni Hariduse- ja Kultuuriasjade direktoraadi projektikonkursi DG EAC nr 24/05 taotlusvoorust projekti kaasfinantseerimine 276 946 krooni ulatuses.
3. Määrata projekti koordinaatoriks kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu.
4. Määrata projekti juhiks kultuuriosakonna kultuuriteenistuse peaspetsialist Kristel Kont.
5. Korraldus jõustub 22. veebruarist 2006. a.
6. Korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teadasaamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Projektis "Kultuurijuhtimine muutuvas keskkonnas" osalemine " juurde
Projekti nimi: “Kultuurijuhtimine muutuvas keskkonnas”
Projekti tegevusperiood: 01. september 2006 – 31. jaanuar 2007.
Projekti raames toimuv konverents on planeeritud 23.-24. novembrile 2006.a.
Projekti rahastaja:
European Commission, Directorate-General for Education and Culture, Community action programme to promote active European citizenship, Support To Town Twinning Actions 2006 (Euroopa Komisjoni Hariduse- ja Kultuuriasjade Direktoraat, Ühenduse programm Euroopa kodanikuaktiivsuse edendamiseks, toetused sõpruslinnadega seotud tegevustele 2006); taotlusvoor DG EAC nr 24/05.
Projekti eelarve:
Projekti üldeelarve on 1 192 365 krooni ning see koosneb:
Euroopa Komisjoni Hariduse- ja Kultuuriasjade direktoraadi projektikonkursi DG EAC nr 24/05 toetusest – 715 419 krooni;
Tartu linna panusest – 276 946 krooni, millest rahalised kohustused moodustavad 200 747 krooni ning linnavalitsuse töötajate töötasud 68 689 ja kultuuriosakonna halduskulud 7510 krooni;
konverentsi osalustasudest – 200 000 krooni (200 osalejat à 1000 krooni).
Projekti juhtpartner: Tartu Linnavalitsus
Projekti partnerid: Turu Linnavalitsus, Uppsala Linnavalitsus, Tampere Linnavalitsus, Kaunase Linnavalitsus, Riia Linnavalitsus, Frederiksbergi Linnavalitsus, Lüneburgi Linnavalitsus.
Projekti eesmärgid:
- Tõsta Tartu ja partnerlinnade kultuurikorraldajate kultuurijuhtimise alaseid kompetentse (ja seeläbi kultuuriorganisatsioonide ja projektide juhtimise taset ja mõju);
- Õppida partnerlinnade kogemustest kultuurisektori strateegilisel planeerimisel ja juhtimisel kohaliku omavalitsuse tasandil;
- Arendada koostööd osalevate linnade kultuuriametnike ja kultuurikorraldajate vahel;
- Tõsta teadlikkust Euroopa kultuuripoliitikast ja selle mõjust kohaliku tasandi kultuurikorraldajaile.
- Rahvusvaheline kultuurijuhtimise konverents Tartus 400 osalejale (23.-24. novembril 2006);
- Elektroonilise materjali (CD-ROM) koostamine ja väljaandmine linnade kultuurisektori arengukavade teemal;
- Projekti ekspertide rahvusvaheliste kultuurikonverentside külastus.
Projekti põhitegevuseks on kahepäevane kultuurijuhtimise konverents 23.-24. novembril Tartus. Konverents on jätkuks kultuuriosakonna poolt 2004. aastal korraldatud kultuurisponsorluse ja 2005. aasta kultuuriturunduse konverentsile. Konverentside eesmärgiks on tõsta Tartu kultuurikorraldajate professionaalset taset ja sellega tugevdada kohalikku kultuurisektorit.
Konverentsi sihtrühmadeks on kultuuriametnikud ja kultuurikorraldajad avalikust, era- ja kolmandast sektorist. Konverentsist võtab osa vähemalt 400 osalejat. Neist 35 on 7 projektis osaleva sõpruslinna esindajad (igast linnast 2-7), ülejäänud osalejad on Eestist. Sõpruslinnade delegaatidele ja Tartu kultuuriasutuste töötajatele ning Tartu linnavalitsuse ametnikele on konverentsil osalemine tasuta. Teistele kultuurivaldkonnas tegutsevatele inimestele Eestis kehtib osalustasu 1000 krooni, neid prognoosime eelnevate konverentside põhjal osalema vähemalt 200.
Kahepäevasel konverentsil esinevad eksperdid välisriikidest ja Eestist, kes käsitlevad erinevaid kultuurivaldkonna juhtimisega seotud teemasid (ELi kultuuripoliitika ja ELi pakutavad võimalused kohaliku tasandi kultuurikorraldajaile, kultuurisektori juhtimine kohaliku omavalitsuse tasandil, avaliku sektori, kolmanda sektori kultuuriorganisatsioonide juhtimine, rahvusvaheliste koostööprojektide juhtimine, eestvedamine ja inimeste juhtimine kultuurivaldkonnas jm).
Konverentsi raames toimub kultuurisektori arengukavade teemaline seminar, mis on suunatud peamiselt sõpruslinnade ametnikele (vähemalt 25 osalejat), kes vahetavad kogemusi oma linnade kultuuri arengukavade koostamise, väljatöötatud prioriteetide ja tegevuskavade, nende elluviimise ja tulemuste mõõtmise vallas. Kirjalikud taustmaterjalid projektis osalevate linnade kultuuri arengukavade kohta koos seminari läbiviija analüüsi ning seminari tulemustega antakse välja CD-romi kujul.
Konverentsi tulemusel saadud uusi teadmisi rakendavad kohalikud kultuurikorraldajad oma edaspidises tegevuse Tartu kultuuriorganisatsioonide ja projektide tulemuslikumaks juhtimiseks. Kultuuriosakond rakendab projekti tulemusel saadud teavet kultuurisektori strateegilisest planeerimisest sõpruslinnades Tartu kultuuri arengukava 2008-2013 koostamisel ja elluviimisel. Sõlmitakse kontakte partnerlinnade kolleegidega edasisteks koostööprojektideks. Kultuurikonverentside sarja jätkamine kinnistab Tartu kui aktiivselt kultuuri ja kultuurikorraldust edendava linna mainet Eestis ja Euroopas.
Korralduse tõestatud ärakirju kultuuriosakonnale 2
Kristel Kont
Kultuuriosakonna kultuuriteenistuse peaspetsialist