EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
26. jaanuar 2024. a. nr LV-K-0104 |
Osalemine projektis "Towards networking and collaborative teaching materials in field of industrial robotics. Tööstusrobootika alase koostöö ja õppematerjalide loomine ja rakendamine kutsekoolides." |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg 1 ja lg 3 , Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda juhtpartnerina projektis "Towards networking and collaborative teaching materials in field of industrial robotics. Tööstusrobootika alase koostöö ja õppematerjalide loomine ja rakendamine kutsekoolides", mis esitatakse rahastamiseks Erasmus+ KA2 Strategic Partnership programmi raames.
2. Projektis kaasfinantseering puudub.
3. Määrata projekti koordinaatoriks Tartu Rakendusliku Kolledži direktor Raini Jõks, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames allkirjaõigust.
4. Korraldus jõustub ...
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Towards networking and collaborative teaching materials in field of industrial robotics. Tööstusrobootika alase koostöö ja õppematerjalide loomine ja rakendamine kutsekoolides." " juurde
Projekti nimi ja number
VP-24-0016 - Towards networking and collaborative teaching materials in field of industrial robotics. Tööstusrobootika alase koostöö ja õppematerjalide loomine ja rakendamine kutsekoolides. - 
Lühikokkuvõte
Tööstused kogu Euroopas suurendavad robotite kasutamist. EL liikmesriigid paigaldasid 2022. aastal peaaegu 72 000 robotit, mis on Rahvusvahelise Robootika Föderatsiooni (IFR) andmetel 6% rohkem, kui aasta varem. Eesti ettevõtete seas 2022. aastal läbi viidud küsitlus näitas, et robootika valdkonna teadmisi ja oskusi peavad üle 72% vastanud ettevõtetest väga oluliseks. Kutsekoolid üle Euroopa peavad looma õppemisvõimalusi ning arendama kompetentse, et ettevõtete vajadustele vastavat ettevalmistust pakkuda. Projekt tööb kokku robootika ja automaatika erialade õpetajad ning tööstused, korraldab koolitusi ja praktikapäevi õpetajatele ning loob koostöös uusi õppematerjale koolides kasutamiseks.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärk on arendada koostööd tööstusrobootika valdkonnas praktiliste õppematerjalide loomisel ja rakendamisel kutsekoolides.
Tegevused
1. WP1 - projekti juhtimine ja administreerimine.
2. WP2 - Õpetajate kompetentside arendamine (koolitused ja stažeerimine ettevõtetes).
3. WP3 - uute koostöiste õppematerjalide loomine ning ellu rakendamine.
Tulemused
Projekti tulemusel on kokku 20 kutseõpetajat tõstnud oma erialaseid kompetentse, valminud on 5 komplekti tööstusrobootika ja automatiseerimise alaseid õppematerjale ning need materjalid on tõlgitud ja kasutatavad kõikides partnerriikides.
Eelarve
Projekti (Tartu linna) kogumaksumus 250 000 eurot
Tartu linna omaosalus 0 eurot
Toetus Tartu linnale 250 000 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Tööjõukulud: 133 000 EUR
Teenused ja eksperdid 20 000 EUR
Sõidu- ja majutuskulud 52 000 EUR
Projektijuhtimine 45 000 EUR
Rahastaja
HARNO, Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur
Erasmus+ KA2 Strategic Partnership
Partnerid
Projekti (Tartu linna) koordinaator: Tartu Rakendusliku Kolledži direktor Raini Jõks
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Kaire Mets, Tartu Rakenduslik Kolledž, projektijuht,
tel: 506 6568,
email: kaire.mets@voco.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: VOCO Inseneriakadeemia juht Arne Küüt, VOCO kutseõpetaja Rasmus Saar, VOCO õpetaja-õppekoordinaator Raido Vilt, VOCO meisterõpetaja Vilve Pohla, VOCO projektispetsialist Veronika Kupri, Tartu LV rahandusosakonna raamatupidamisteenistuse vanemraamatupidaja Ave Paabo.
Partnerid: OSAO (Soome), IES Bernat Guinovart (Hispaania), Georg-Schlesinger-Schule Berlin (Saksamaa), FORAVE (Portugal).
Projekti seos linna arengudokumentidega
Projekt on otseselt seotud kooli arengukava strateegilise eesmärgiga 2: "Rakendusliku hariduse tippkeskus" ning selle alategevustega: Erinevate tasandite koostöövõrgustikes osalemine; Rahvusvaheliste õpivõimaluste mitmekesistamine töötajatele ja õppijatele. Samuti on projekt otseselt seotud strateegilise eesmärgiga 3 "Kolledž kui kestlik arengukeskkond" tegevusega "Ühiskonna ja tööturu vajadustest lähtuv oskustel põhinev õppekava arendus. Praktikasüsteemi ja töökohapõhise õppe jätkuv arendamine."
Tähtajad
Projekti esitamine: 05.03.2024
Projekti elluviimine: 01.10.2024 - 01.03.2027