Õigusakti eelnõu: Tartu linn, Kroonuaia tn 56 projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Tartu linn, Kroonuaia tn 56 projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0471
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 21.05.2024
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Merlin Oja
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 28.05.2024 korraldus nr 457 "Tartu linn, Kroonuaia tn 56 projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Kroonuaia tn 56.pdf ( 174 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0471 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-24-023

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKinnistu aadress: Tartu maakond, Tartu linn, Tartu linn, Kroonuaia tn 56.
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa 100%.

    Kinnistu pindala: 1465 m².
    Kavandatav ehitustegevus: abihoone püstitamine.
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 05.04.2024.
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Tartu muinsuskaitsealal, arheoloogilises kultuurikihi piirkonnas kui ka arheoloogiamälestiste kaitsevööndis. Järgida Tartu linna üldplaneeringu 8. ja 9. peatükis muinsuskaitseala ja arheoloogilises piirkonnas hoonestusalale kehtestatud nõudeid. Muinsuskaitsealal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
      2. Ehitusala: vt lisa 1. Abihoone lubatud ehitisealune pind kuni 120 m2.
      3. Arhitektuur: Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku. Lahendus peab sobima piirkonda.
      4. Lubatud suurim kõrgus: kuni 4 m hoone ±0,00-st.
      5. Sokli kõrgus: kuni 0,3 m planeeritud maapinnast.
      6. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades. Pultkatus kaldega 5–15°. Katusekalle ette näha Kroonuaia tn 56 kinnistu suunas.
      7. Katusekate: valtsprofiilis plekk (ka nn klassik), kivi. Vältida matkivaid materjale.
      8. Avatäited: puitkonstruktsioonis.
      9. Välisviimistlus: kasutada ajas traditsioonilisi ja keskkonda sobivaid kvaliteetmaterjale – puitvooder, krohv, keraamiline tellis. Matkivad viimistlusmaterjalid / katusekate pole lubatud. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      10. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Uue katendi rajamisel lähtuda ajaloolisest lahendusest, hoovis kasutada muna- või sillutuskivi/ graniitsõelmeid. Sademevee käitlemise lahendus anda ehitusprojekti koosseisus.
      11. Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonna miljöösse, soovitavalt aed kõrgusega 1,2–1,5 m. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Esitada joonis.
      12. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus. Rohevõrgu toimimiseks peab haljastatud ala üldjuhul olema vähemalt 40% krundi pindalast. Kõrghaljastuse osakaal haljastatud alast peab üldjuhul olema vähemalt 25%.
      13. Parkimine ja juurdepääsud: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused") oma krundil.
      14. Jäätmekäitlus: Ehitusprojektis esitada nii ehitamise kui ehitise kasutamise aegse jäätmekäitluse kirjeldus vastavalt Tartu linna jäätmehoolduseeskirjale. Kaaluda võimalusi ringlussevõetud materjalide kasutamiseks ehitamisel või territooriumi kujundamisel.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni, elektri- ja sidevarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, müranormidele ning heale projekteerimistavale.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist.
      3. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada ajakohast M 1:500 geodeetilist alusplaani, mis on eelnevalt registreeritud Tartu geomõõdistuste infosüsteemis Geoarhiiv. Projekti asendiplaanil ja seletuskirjas tuleb viidata geodeetilise alusplaani tegijale (ettevõtja, töö number, töö tegemise aeg, kõrgussüsteem).
      4. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      5. Ehitusprojektile lisada viide Tartu Linnavalitsuse korraldusele projekteerimistingimuste määramise kohta, koopia algsest projektist või mõõtmisjoonistest.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE:
      1. Ehitusloa menetlusse kaasatakse:
      1.1. Päästeameti Lõuna päästekeskus;
      1.2. kinnistu (kaas-) omanikud;
      1.3. naaberkinnistute omanikud, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või tuleohutusalastest ehituslikest piirangutest tulenevad nõuded).
      2. Soovitame projekt kooskõlastada juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem.




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tartu linn, Kroonuaia tn 56 projekteerimistingimuste määramine " juurde



Taotleja soovib lammutada kinnistul oleva amortiseerunud abihoone ning püstitada selle asemel uue abihoone.
Alal puudub kehtiv detailplaneering.