Asi: Tartu Laulupeomuuseumi uue püsiekspositsiooni ettevalmistustööd

Seisund: Tegemisel
Asja number: VP-18-0065
Menetlev üksus: Tartu Linnamuuseum
Vastutav töötaja: Kristiina Tael
Teised töötajad: Helje Jõgi
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Laulupeomuuseumi uue püsiekspositsiooni ettevalmistustööd
Registreeritud: 10.04.2018

Projekt


Lühikokkuvõte


2019. aastal tähistame 150 aasta möödumist esimesest laulupeost, mis toimus 1869. aastal Tartus. Sellega seoses vahetame Tartu Laulupeomuuseumis välja senise püsiekspositsiooni "Laulu võim", mis on teenitult kaua muuseumimaja kaunistanud. Vana püsiekspositsioon vajab aga hädasti värskendust nii välimuse kui teemade poolest, mistõttu oleme otsustanud luua uue, mis avatakse vahetult 2019. aasta laulupeo eel.


Eesmärgid


Loodava näituse üheks eesmärgiks on eemalduda traditsionaalsest kõiki laulupidusid kirjeldavast kronoloogilisest ülevaatest. Soovime keskenduda suurematele teemadele nagu laulupeod ja poliitika, laulupeod ja isamaalisus ning jõuda nii lähemale laulupeo põhiolemusele. Nii tahame pakkuda arusaamist sellest, milles fenomen seisneb ka neile, kes pole kunagi laulupeol käinud. Laulupeo saabuva 150. juubeli ning Tartu Laulupeomuuseumi maja ajaloolise tähtsuse tõttu soovime aga pjedestaalile tõsta just Tartus toimunud laulupidusid ning keskenduda sellele, kuidas need esimesed laulupeod on kujundanud meile tänaseks tuttavat Eesti kultuuri suursündmust.
Laulupeokogemuse kättesaamiseks soovime külastajatele pakkuda võimalust kogeda laulupidu niivõrd vahetu kogemusena kui võimalik. Seetõttu tahame kasutada viimasest noorte laulu- ja tantsupeost tehtud 360-kraadist videot, mida näituse külastajal on võimalik kogeda virtuaalreaalsuse abil. Tegu on muuseumites järjest poplaarsust võitva tehnoloogiaga, mis laulupeol osalemise tunde edastamiseks on antud näituse puhul parim võimalus. Lisaks esitatakse näitusel rohkelt heli- ja videomaterjale ning luuakse külastajate kaasamiseks mitmeid küsitlusi ja osalusmänge.


Tegevused


Näituse ettevalmistustööde hulka kuuluvad näitusetekstide koostamine, mille eest vastutavad kuraator Paula Põder ning projektijuht Karoliina Kalda; näituse jaoks kasutatavate fotode digiteerimine ning laenutamine; näitusetekstide keeletoimetus; näitusetekstide tõlkimine inglise keelde;
näituse graafiline kujundus ning ruumilise lahenduse väljatöötamine.


Tulemused


Tartu Laulupeomuuseumi ekspositsiooni uuenemise läbi külastatvuse tõus.


Maksumus


31 030 EUR

Tartu kohustused


27 030 EUR

Toetus


4 000 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Eesti Kultuurkapital Rahvakultuuri sihtkapital, Hasartmaksumängu nõukogu, sponsorid

Millise programmi / meetme raames


Rahvakultuuri sihtkapital

Juhtpartner


Tartu Linnamuuseum

PartneridJuht


Kristiina Tael

Algus- ja lõpptähtaeg


10.04.2018 - 31.05.2019

Osakond


KO allasutus

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord