|
TARTU LINNAVALITSUS |
MÄÄRUS |
|
|
Tartu
|
10. märts 2009. a. nr 11
|
Tartu Linnavalitsuse 6. mai 2008. a määruse nr 8 "Tartu linna omandis oleva avalikult kasutatava ala sulgemise kord" muutmine |
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 3 alusel ning arvestades haldusmenetluse seaduse § 8 lg 2.
§ 1. Muuta Tartu Linnavalitsuse 6. mai 2008. a määrust nr 8 "Tartu linna omandis oleva avalikult kasutatava ala sulgemise kord" ja täiendada seda paragrahviga 21 järgmiselt:
"Paragrahv 21. Tänava sulgemisloa andmise või andmata jätmise otsustamine
Tänava sulgemisloa andmist või andmata jätmist on pädevad otsustama linnamajanduse osakonna liikluskorralduse teenistuse juhataja, peaspetsialist ja spetsialistid. Sulgemisloa andmine või andmata jätmine vormistatakse vastava ametniku otsusena.".
§ 2. Kinnitada Tartu linna omandis oleva avalikult kasutatava ala sulgemise korra terviktekst vastavalt lisale.
§ 3. Määrus jõustub 16. märtsil 2009. a.
Jüri Sasi |
|
Abilinnapea linnapea ülesannetes |
Anneli Apuhtin |
|
Õigusteenistuse juhataja linnasekretäri ülesannetes
|
LISA
Tartu Linnavalitsuse 10.03.2009
määruse nr 11 juurde
Tartu linna omandis oleva avalikult
kasutatava ala sulgemise kord
(Terviktekst seisuga 16. märts 2009. a)
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, liiklusseaduse § 2 lg 4, teeseaduse § 33 lg 2 ja 3, Tartu linnavara eeskirja § 23, Tartu Linnavolikogu 24. aprilli 2008. a määruse nr 89 “Teede ja tänavate sulgemise maks” § 4 lg 4 ning Tartu Linnavolikogu 24. aprilli 2008. a määruse nr 90 “Liiklusseaduses kohalikule omavalitsusele ja teeseaduses tee omanikule pandud küsimuste otsustamise delegeerimine” alusel ja arvestades Tartu Linnavolikogu 20. detsembri 2007. a määrust nr 79 "Volituste andmine teeseaduses sätestatud järelevalvetoimingute teostamiseks".
Paragrahv 1. Üldsätted
(1) Tartu linna omandis oleva avalikult kasutatava ala sulgemise kord sätestab Tartu linnas asuva avalikult kasutatava Tartu linna omandis oleva tee, väljaku, pargi, puhkeala või selle osa (edaspidi tänav) liiklusväliseks otstarbeks kasutamiseks loa taotlemise, loa andmise korra, loa taotlemiseks vajalikele dokumentidele esitatavad nõuded ning tänava sulgemise üldised tingimused.
(2) Tänava sulgemiseks peab olema kirjalik luba (edaspidi sulgemisluba), kui tänavat kasutatakse liiklusväliseks otstarbeks ja sellega kaasneb tänava tavapäraseks liiklemiseks sulgemine.
(3) Tänava sulgemiseks taotleb loa tegelik sulgeja (edaspidi sulgeja).
Paragrahv 2. Tänava sulgemisloa taotlemine
(1) Tänava sulgemiseks loa taotlemiseks esitab sulgeja linnavalitsuse linnamajanduse osakonnale määruse lisas toodud vormikohase avalduse vähemalt 5 tööpäeva enne tänava sulgemist.
(2) Avalduse lisana esitab sulgeja ajutise liikluskorralduse skeemi, mis on koostatud arvestades majandus- ja kommunikatsiooniministri kehtestatud liikluskorralduse nõuetele teetöödel. Ajutise liikluskorralduse skeem, millega kaasneb liikluse ümbersuunamine, esitatakse paberkandjal ja elektrooniliselt.
(3) Tänava sulgemisloa taotlus tuleb kooskõlastada:
1) linnamajanduse osakonna liikluskorraldusteenistusega;
2) linnamajanduse osakonna haljastusteenistusega;
3) linnamajanduse osakonna teedeteenistusega.
(4) Tänava sulgemisel avarii likvideerimiseks on sulgeja kohustatud viivitamatult informeerima linnamajanduse osakonda. Tänava sulgemisloa taotluse esitab sulgeja käesolevas paragrahvis sätestatud korras linnamajanduse osakonnale hiljemalt kolme tööpäeva jookul pärast tänava sulgemisest.
(5) Linnamajanduse osakond kontrollib avalduse vastavust nõuetele. Puuduste olemasolul määrab linnamajanduse osakond kirjalikult tähtaja puuduste kõrvaldamiseks, mis ei tohi olla lühem kui kolm tööpäeva. Kui puudusi ei ole määratud tähatajaks kõrvaldatud, võib linnamajanduse osakond jätta avalduse läbi vaatamata.
Paragrahv 21. Tänava sulgemisloa andmise või andmata jätmise otsustamine
Tänava sulgemisloa andmist või andmata jätmist on pädevad otsustama linnamajanduse osakonna liikluskorralduse teenistuse juhataja, peaspetsialist ja spetsailistid. Sulgemisloa andmine või andmata jätmine vormistatakse vastava ametniku otsusena.
(muudetud 10. märtsi 2009. a Tartu Linnavalitsuse määrusega nr 11)
Paragrahv 3. Tänava sulgemisloa andmine
(1) Tänava sulgemisloa andmise otsustamisel lähtub linnamajanduse osakond avalduses esitatud informatsioonist, liikluskorraldust ja tee kasutamist reguleerivatest õigusaktidest ning muust avalduse kohta esitatud teabest ning teistest samal ajal kehtivatest sulgemislubadest.
(2) Tänava sulgemine vormistatakse sulgemisloaga, milles märgitakse:
1) sulgeja nimi;
2) registri- või isikukood;
3) sulgeja aadress ja kontaktandmed;
4) sulgemise eest vastutava isiku nimi ja kontaktandmed;
5) sulgetava tänava nimi ja sulgemise ulatus;
6) sulgemise tähtaeg;
7) muud sulgemise tingimused.
(3) Tänava sulgemisloa andmisel on linnamajanduse osakonnal õigus avaliku huvi arvestamiseks või muudel põhjendatud juhtudel pikendada või lühendada tänava sulgemise tähtaega ning suurendada või vähendada suletavat maa-ala.
(4) Pärast tänava sulgemisloa andmist, kuid mitte hiljem kui üks päev enne sulgemise algust teavitab linnamajanduse osakond üldsust sulgemisest raadios ja kohalikus ajalehes, kui sulgemisega kaasneb liikluse ümbersuunamine, ja kõikidest sulgemistest Tartu linna veebilehel. Linnamajanduse osakond informeerib liikluse ümbersuunamisega sulgemisest täiendavalt Lõuna Politseiprefektuuri, Lõuna-Eesti Päästekeskust ja Tartu linnas ühistranspordi korraldajat.
(5) Linnamajanduse osakonnal on õigus nõuda hüvitust tänava sulgemisega kaasneva liikluse ümbersuunamisega seotud kulude katteks.
Paragrahv 4. Tänava sulgemisloa andmisest keeldumine
(1) Linnamajanduse osakond võib jätta sulgemisloa andmata eelkõige juhul, kui:
1) sulgejal on maksuvõlg teede ja tänavate sulgemise maksu osas Tartu linnas ning taotletakse tänava sulgemist tegevuseks, mille eest tuleb maksta teede ja tänavate sulgemise maksu;
2) kui samal ajal kehtiva sulgemise tõttu muutuks liiklemine raskendatuks või võimatuks;
3) kui sulgejale on eelnevate sulgemiste korral antud tähtaeg tänava sulgemisele eelnenud olukorda viimiseks ning sulgeja ei ole vastavaid töid nõutud tähtajaks teinud;
4) loa taotlemisel on esitatud tegelikkusele mittevastavaid andmeid.
(2) Linnavolikogu kehtestatud kõrgema ja 1. tüübi tänavatel on linnamajanduse osakonnal õigus keelduda tänava sulgemisest liikluse tipptundidel tööpäevadel kell 7.00 - 9.00 ning 16.00 - 18.00.
Paragrahv 5. Sulgemisloa lõpetamine
(1) Tänava sulgemise lõpetamisest teavitab sulgeja linnamajanduse osakonda esimesel võimalusel.
(2) Linnamajanduse osakond kontrollib sulgemisloas märgitud tänava sulgemise tähtaega ning hindab tänava olukorda ning kui see vastab vähemalt tänava sulgemisele eelnenud olukorrale loetakse sulgemine lõppenuks.
(3) Kui ilmeneb, et tänava olukord ei vasta lõikes 2 sätestatud tingimustele, näitab linnamajanduse osakond ära olemasolevad puudused, mis takistavad tänava sulgemist lõppenuks lugeda ning teeb sulgejale ettepaneku täiendavate tööde tegemiseks ning täiendava avalduse esitamiseks sulgemisloa tähtaja pikendamiseks ja vajadusel sulgetava maa-ala suuruse muutmiseks.
(4) Kui tänava sulgemisele eelnenud olukorra taastamine ei ole objektiivsetel asjaoludel tähtaja pikendamisel võimalik, loetakse sulgemine lõppenuks. Linnamajanduse osakond näitab ära olemasolevad puudused ning sulgejale antakse tähtaeg, milleks tuleb tänav sulgemisele eelnenud olukorda viia. Vajadusel tuleb nimetatud tööde tegemiseks taotleda uus sulgemisluba.
Paragrahv 6. Tänava sulgemine
(1) Tänava sulgemine ei tohi olla ulatuslikum, st kesta kauem ega olla kehtestatud varem või suuremale maa-alale kui seda on lubatud sulgemisloaga.
(2) Tänava sulgeja (k.a avarii korral) on kohustatud liikluseks sulgetud ala tähistama avalduse lisana esitatud ajutise liikluskorralduse skeemi, liiklusseaduse ja selle alusel antud õigusaktide kohaselt. Tänava sulgeja peab tema poolt paigaldatud liikluskorraldusvahendid ja piirded pärast sulgemise lõppemist viivitamatult eemaldama ning heakorrastama sulgetud ala.
(3) Sulgemisloa koopia ning ajutise liikluskorralduse skeemiga peab olema võimalik tutvuda tänava sulgemiskohal.
(4) Tänava sulgeja teavitab linnamajanduse osakonda viivitamatult, kui ilmneb vajadus muuta sulgemise tähtaega, sulgetava maa-ala suurust või muid sulgemisega seotud asjaolusid ning esitab vajadusel avalduse esialgse avalduse muutmiseks.
(5) Linnamajanduse osakond võib kohustada sulgejat teavitama üldsust sulgemisest raadios ja/või kohalikus ajalehes.
(6) Ehitus- ja remontööde tegemisel ei tohi avatud kaevik olle pikem kui 50 m.
Paragrahv 7. Rakendussätted
(1) Käesolev kord ei laiene avalike koosolekute ja avalike ürituste korraldamisega seoses tänava sulgemisele. Avalike koosolekute ja avalike ürituste korraldamisega seoses tänava sulgemisel juhindutakse "Avalike koosolekute, avalike ürituste, spordiürituste ja projektlaagrite registreerimise korrast".
(2) Järelevalvet määruse nõuete täitmise üle teostavad linnavolikogu poolt volitatud linnamajanduse osakonna ametnikud.
(3) Määrus jõustub 9. mail 2008. a.
Anneli Apuhtin
Õigusteenistuse juhataja
linnasekretäri ülesannetes