Asi: Karlova kooli õpilased loodusesse

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-17-0123
Menetlev üksus: Tartu Karlova Kool
Vastutav töötaja: Epp Pärn
Tähtaeg: 14.09.2018
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Karlova kooli õpilased loodusesse
Registreeritud: 25.07.2017

Projekt






Lühikokkuvõte


Õppekäikude läbiviimine loodusesse 1.-9. klassini. Esimene kooliaste osaleb "Metsaelu" programmis, teine kooliaste "Taevakehade" ja "Jäätmemajanduse" prgrammis, kolmas kooliaste "Maavarade ja vee ökosüsteemide" programmis.


Eesmärgid


Kõik Karlova kooli õpilased osalevad keskkonnateemalistel õppekäikudel. Õpilased saavad ülevaate looduskeskkonnas valitsevatest seostest ja vastasmõjudest ning inimtegevuse mõjust keskkonnale.

Õpilased omandavad teadmisi ökosüsteemide toimimisest, liigirikkusest. Omandatakse loodushoiu põhimõtted ja praktilised looduses liikumise oskused.

Õpilased saavad hea ülevaate põlevkivi kaevandamisest allmaakaevanduses ja selle mõjudest keskkonnale.


Tegevused


Õppekäikudes tehakse rühmatööd, iseseisvat tööd ning toimuvad õppekäigud looduses. Temaatika: mõõtkava, pinnavormid, ilmakaared, loodusmärgid, taimed, puud, loomade tegevusjäljed, taevakehade vaatlus, kohtumine teadlastega, käeline tegevus. Õpilastel on metsas kasutada tööjuhendid ja lihtsad piltmäärajad. Praktiline töö toimub rühmas praktiliste töövahendite abil. Õppekäigule sõidetakse ühiselt, tellitud rongiga. Igale klassile on planeeritud juhendaja Tartu Loodusmajast.

Jäätmekäitlus kontoris Keskkonnamaja näitel. Tutvumine ekspositsiooniga – jäätmeteke maailmas, Eestis. Prügilad ja jäätmejaamad Eestis. Praktiline sortimisharjutus. Jäätmevoo selgitus maketi ja filmiklippide abil. Tutvumine taaskasutusmaterjalist tootenäidistega. Iseseisev töö – töölehtede täitmine stendidel oleva info abil. Tänapäevase prügila ehitus. Prügipõletusprotsess ja jäätmekütus. Toakompostris oleva kompostitoorme uurimine binokulaariga.

Õppekäik allmaamuuseumis. Tutvutakse põlevkivi allmaakaevandamisega.  Uuritakse kaevandatavaid põlevkivi kihte, veejuhtimist, kaevandamistehnikaid jne. Kaevandusmuuseumi rikastusvabriku ekspositsiooni saalides tutvutakse erinevate energeetika tootmisprotsessidega minevikus ja olevikus.


Tulemused


Metsa tundmaõppimise kaudu süvenevad laste loodusalased teadmised ning kujunevad õiged käitumisharjumused looduskeskkonnas. Õpitakse järgmisi teemasid: metsa rinded, puud, põõsad ja rohttaimed, mullaelustik, loomade tegevusjäljed, liikidevahelised suhted metsas, toitumisvõrgustik.

Õpilased tutvuvad observatooriumi ja teadlaste tööga, tähtkujudega kivimosaiikkaardilt, Põhjamaade suurima peapeegliga optilise teleskoobiga. Virtuaalplanetaariumi programmi Starry Night abil uurivad tähtede, planeetide, komeetide ja asteroidide liikumist taevas, näevad automaatjaamadega planeetidest tehtud fotosid. Saavad teada, kuidas tekivad meteoorivoolud. Orioni tähtkuju installatsiooni abil tutvuvad tähtkujude moodustumise põhimõttega taevasfääril ning vaatavad Marsi kanjoni maatükki.

Õpilased omandavad teadmised jäätmevoost s.o jäätmete kulg tekkekohast taaskasutamise või kõrvaldamiseni. Õpilased saavad ülevaate looduskeskkonnas valitsevatest seostest ja vastasmõjudest ning inimtegevuse mõjust keskkonnale.

Õpilased saavad ülevaate põlevkivi kaevandamisest, energeetikast ja nende seostest inimese igapäevaharjumuste ning keskkonnamõjude vahel.


Maksumus


9 086 EUR

Tartu kohustused


0 EUR

Toetus


9 086 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Keskkonnainvesteeringute Keskus SA

Millise programmi / meetme raames


Keskkonnateadlikkuse lihtsustatud programm / Üldharidussüsteemi õpilaste õppeprogrammi läbiviimine

Juhtpartner


Tartu Karlova Kool

Partnerid



Juht


Angela Sööt

Algus- ja lõpptähtaeg


01.04.2017 - 10.09.2019

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord