Asi: „Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood“

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-17-0091
Menetlev üksus: Lille Maja
Vastutav töötaja: Liis Somelar
Tähtaeg: 19.05.2017
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: „Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood“
Registreeritud: 18.05.2017

Projekt






Lühikokkuvõte


Projekti „Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood“ eesmärgiks on läbi põnevate praktiliste ülesannete tutvustada erinevatesse sihtgruppidesse kuuluvatele noortele (sh riskinoored, noored väljaspool Tartu linna ja muukeelsed noored) antiikaja moodi sidudes seda tänapäeva moe ja tekstiilikunsti tehnikatega. Projekti tulemusena saavad 20 noort teadmised antiikaja rõivakunstist ning tänapäeva tekstiilitöötlemise tehnikatest. Oskavad oma teadmisi loominguliselt kasutada uute rõivaste disainimisel, konstrueerimisel ning stiliseerimisel. Mille tulemusena valmib 5 kohtumise jooksul noorte kavandite kogum näituse jaoks ning antiikmoe mõjutustega tänapäevane Tartu tulevikumoe kollektsioon.
Kavandeid ja kollektsiooni tutvustatakse linnarahvale nii TÜ kunstimuuseumi ruumides, kui ka Lille Maja noortekeskuse 70. sünnipäeva nädala raames.
Projekti tulemusena saavad kuni 20 noort tasuta linnalaagrile lähedases formaadis hariva ning loomingulise praktika moekunstis. Samuti tutvustab projekt nii antud noortele, kui ka teistele linnaelanikele TÜ kunstimuuseumi ning Lille Maja noortekeskuse võimalusi.
TÜ kunstimuuseumi poolt pakutav inspireeriv keskkond ning Külli Valgu poolt koostatud noortele vastuvõetavas ja loomingulises keeles loodud õppematerjalid loovad ideaalse pinna, kus noored saavad oma teadmised ja inspiratsiooni antiikaja moest, et oma mõtted paberile kanda. Lille Maja poolt pakutav noortesõbralik ja vajalike töövahenditega kunstiklass, koos Liis Somelari kogemuste ja teadmistega tekstiilikunsti vallas loovad ideaalse keskkonna, et saaks sündida praktiline ning kantav Vana-Kreeka mõjutustega tänapäevane Tartu tulevikumood.


Eesmärgid



Projekti „„Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood“ eesmärk on tutvustada noortele (sh riskigruppidesse kuuluvatele noortele) Lille Maja noortekeskuse ning TÜ kunstimuuseumi võimalusi, mille tulemusena on noored teadlikumad noorsootöö ning mäluasutuste võimaluste kohta ning kasutavad neid oma õpingutes ning omaalgatusprojektides. Samuti saavad noored teadmised antiikmoe, tänapäeva tekstiili töötlemise tehnikate ja moemaailma võimaluste kohta. Veelgi enam, noored saavad teadmised, kuidas kasutada keskkonnasäästlikult materjale ning taaskasutusmaterjale moe loomisel (koostöö Haine paelavabrikuga ja Uuskasutuskeskusega).

Alaeesmärgid:

1. Noored oskavad ja kasutavad rohkem muuseumide ja noortekeskuste poolt pakutavaid võimalusi. Loome noortele tingimused arendavateks tegevusteks nii Lille Majas kui ka TÜ kunstimuuseumis.
2. Läbi loominguliste ülesannete arenevad projektis osalevate noorte erinevad pädevused ( koostöö, suhtlemine erinevate noortega, sallivus, infotehnoloogia, väärtuste kujundamine, analüüsi võime jne).
3. Vaba aja teenuste pakkumise arendamine koostöös erinevate valdkondadega.
4. Noorte omaalgatuste toetamine vajalike vahenditega - anda noortele mitmekülgsemaid võimalusi.



Tegevused


Projekti toimumise koht on 3 korral TÜ kunstimuuseum ning 3 korral Lille Maja noortekeskus.

TÜ kunstimuuseumi ruumides:
1. Kohtumine projekti tutvustus. Muuseumitund antiikaja moest Kreeka skulptuuriekspositsiooni põhjal. Kujude vaatlus, inspiratsiooni kogumine.
2. Muuseumitund antiiksete põhilõigete õpetamine (peplos, kitoon, tuunika jm). Olemasolevate antiikrõivaste proovimine, erinevate moelahenduste tegemine. Antiiksed lõiked on lihtsad, mida noored saavad vastavalt oma soovile muuta ja tänapäevaste disaini ja kaunistusvõtetega moodsaks muuta. Muuseumi kujude pildistamine tahvelarvutitega, nende eeskujul uute rõivakavandite tegemine.
3. Perepäev nädalavahetusel. Laste valmisõmmeldud kostüümide moedemonstratsioon ja kavandite kunstinäitus.

Lille Maja noortekeskuse ruumides:
1. Rõivaste konstrueerimine lähtuvalt oma kavanditest. Rõivaste õmblemine ja tekstiilitöötlus.
2. Moekolleksiooni tutvustus ja kavandite näitus Lille Maja sünnipäeva nädalal.



Tulemused


Projekti oodatava ja mõõdetava tulemusena saavad 20 noort teadmised antiikaja rõivakunstist ning tänapäeva tekstiilitöötlemise tehnikatest. Oskavad oma teadmisi loominguliselt kasutada uute rõivaste disainimisel, konstrueerimisel ning stiliseerimisel. Mille tulemusena valmib 5 kohtumise jooksul noorte kavandite kogum näituse jaoks ning antiigist inspireeritud tänapäevane Tartu tulevikumoe kollektsioon.
Kavandeid ja kollektsiooni tutvustatakse linnarahvale nii TÜ kunstimuuseumi ruumides, kui ka Lille Maja noortekeskuse 70. sünnipäeva nädala raames.
Läbitöötatud materjal antiikaja moest ja koostatud õppematerjal 10 A4 lehekülge.
Muuseumis toimuv perepäev õpilaste moedemonstratsiooni kavandite kunstinäitusega.
Lille Maja noorte omaalgatusprojektide kasv ja koostöö teiste valdkondadega.
On arenenud noorte silmaring, kasvanud teadmised moekunsti ajaloost, arenenud loominguline mõtlemine mida on näha kavandite järgi. On loodud õppevahend ja teadmistekogu ja kostüümide põhilõiked, mida saab järgnevatel aastatel õppetöös pidevalt kasutada. Õpilased on saanud teadlikuks muuseumist kui mäluasutusest kust saaks ka edaspidi kasulikku informatsiooni oma loominguks või uurimistööks.


Maksumus


1 850 EUR

Tartu kohustused


850 EUR

Toetus


1 000 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingule

Millise programmi / meetme raames


Projektikonkurss „Raamatukogud-muuseumid-noored“

Juhtpartner


Lille Maja

Partnerid


TÜ kunstimuuseum

Juht


Liis Somelar

Algus- ja lõpptähtaeg


01.06.2017 - 01.12.2017

Osakond


KO allasutus

Projekti kodulehekülg



Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord