Asi: Tartu Annelinna Gümnaasiumi keskkonnaõppe päevad Tartu Observatooriumis ja Tartu Keskkonnahariduse Keskuses.

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-16-0128
Menetlev üksus: Tartu Annelinna Gümnaasium
Vastutav töötaja: Jelena Bitova
Tähtaeg: 01.07.2017
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Annelinna Gümnaasiumi keskkonnaõppe päevad Tartu Observatooriumis ja Tartu Keskkonnahariduse Keskuses.
Registreeritud: 09.09.2016
Dokumendile on juurdepääs piiratud
Juurdepääs: AK
Juurdepääsu piiramise alus: AvTS § 35 lg 1 p 17
Piirangu lõpukuupäev: 08.09.2021

Projekt






Lühikokkuvõte


Antud hetkel on vajalik arendada õpilastes üldpädevusi.
Väärtuspädevus – loodusainete õpetamisel kujundatakse õpilaste suhtumist teadusesse kui inimtegevuse tähtsasse valdkonda, arendatakse huvi loodusteaduste vastu, süvendatakse säästlikku hoiakut keskkonna, sh kõige elava suhtes, väärtustatakse jätkusuutlikku, vastutustundlikku ning tervislikku eluviisi.
Loodusained toetavad õpipädevuse kujunemist erinevate õpitegevuste kaudu. Õpipädevust arendatakse probleemide lahendamise ja uurimusliku õppe rakendamisega: õpilased omandavad oskused leida loodusteaduslikku infot, sõnastada probleeme ja uurimisküsimusi, planeerida ja teha katset või vaatlust, analüüsida, tõlgendada ning esitada tulemusi.
Matemaatikapädevus kujuneb eelkõige uurimusliku õppega, kus õpilastel tuleb katse- või vaatlusandmeid esitada tabelina ja arvjoonisena, neid analüüsida, leida seoseid ning siduda arvulisi näitajaid lahendatava probleemiga.


Eesmärgid


Projekti eesmärgiks on korraldada õppepäevi 6-10 klassIdele Tõravere Observatooriumi ning Loodushariduskeskusega koostöös. Igale klassidele antakse võimalust võta osa ühes õppepäevas .


Tegevused


Tartu Observatooriumi klassikülastused 12 korda õppeaasta jooksul ja Tartu Keskkonnahariduse Keskuse külastamised 6 korda õppeaasta jooksul 7.-9.klassi õpilastega (kokku 9 klassikomplektiga)


Tulemused


Projekti käigus koostöös Tartu Keskkonnahariduse Keskusega 6. klassi õpilastele on ettenähtud praktilised tööd metsas. Projekti Metsapäeva programmi raames õpilased teevad vaatlusi ja mõõtmisi erinevate metsa kasvukohatüüpide määramiseks.
Selleks on nendel tööjuhendid ja protokollilehed, vajalikud määrajad ja
abimaterjalid. Saavad kasutada ka tahvelarvuti piltmäärajaid ja
pildistamise ja filmimise võimekust.
Õpitakse ka loodushoidlikult metsas viibima ja koostööd rühmatööde tegemisel.
Ühe sellise programmi kestus metsas on 4-5 koolitundi
Tartu Observatooriumis väljatöötatud erinevad õppeprogrammid III ja IV kooliastmele on mitmekesiste ülesannetega (rühmatöö, ettekanded, käeline tegevus) ning väga tugevate ainetevahelise lõiminguga (loodusõpetus, bioloogia, füüsika, eesti keel, geograafia). Olulisemateks peavad õpetajad õpilaste pikaajalise (õppeprogrammi pikkus 4,5 h) õppetööle motiveerimise oskust, õppeprogrammi lähtumist riiklikest õppekavadest ning teemade kaasaegsust ja innovatiivsust.
Aktiivõppeprogrammid on ainulaadsed oma lähenemispunkti poolest loodusesse ja üldiselt planeet Maale. Kasutades Eesti kosmoseteaduse keskust Tartu Observatooriumis, et tutvustada õpilastele kaasaegseid võimalusi ökoloogiliste protsesside jälgimiseks ning mõistma selle olulisust kogu planeedi ökoloogilise tasakaalu kontekstis. Antud tegevus ettenähtud põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele (7- 10 klassidele).
Eesti keel töökeelena annab võimalust õppida ja esineda selle kasutades, mille tulemusena kasvab sõnavara, julgust õppida ja suhelda eesti keeles.


Maksumus


5 905 EUR

Tartu kohustused


0 EUR

Toetus


5 905 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Keskkonnainvesteeringute kesklus

Millise programmi / meetme raames


Keskkonnateadlikkuse lihtsustatud programm

Juhtpartner


Tartu Annelinna Gümnaasium

Partnerid



Juht


Jelena Bitova

Algus- ja lõpptähtaeg


09.09.2016 - 01.07.2017

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord