Asi: Tartu Annelinna Gümnaasiumi gümnaasiumiastme õpilaste loodusteadusliku praktikumi laagri korraldamine.

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-16-0069
Menetlev üksus: Tartu Annelinna Gümnaasium
Vastutav töötaja: Jelena Bitova
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Annelinna Gümnaasiumi gümnaasiumiastme õpilaste loodusteadusliku praktikumi laagri korraldamine.
Registreeritud: 11.05.2016

Projekt






Lühikokkuvõte


KIK-i sai esitatud projekt "Tartu Annelinna Gümnaasiumi gümnaasiumiastme õpilaste loodusteadusliku praktikumi laagri korraldamine". Antud projket sai rahastuse.
Bioloogia gümnaasiumi riiklikus õppekavas on teema "Keskkonnakaitse", mille õppesisu näeb ette s.h. järgmisi alateemasid "Liikide hävimist põhjustavad antropogeensed tegurid ning liikide kaitse võimalused.Bioloogilise mitmekesisuse kaitse vajadus ja
meetmed. Loodus- ja keskkonnakaitse nüüdisaegsed suunad Eestis ning maailmas." Õpitulemused: lahendab kohalikele näideteletuginevaid keskkonnaalaseid dilemmaprobleeme, arvestades teaduslikke, seadusandlikke,majanduslikke ja eetilisi seisukohti.
Antud teemade õpitulemuste saavutamine on efektiivsem just looduskeskkonnas.


Eesmärgid


Üldeesmärk - Keskkonnateadlikkuse kujundamine läbi koosluste tundmaõppimise eluslooduses.
Alaeesmärgid
1. looduskeskkonnas koosluste tundmaõppimine, Nelja praktilise töö läbiviimine 26 õpilasele eesmärgiga arendada uurimuslikke oskusi ning vahendite käsitlemise vilumust.
2. meeskonna- ja iseseisva töö oskuste arendamine ning uurimistulemuste interpreteerimise õppimine.


Tegevused



Pärast saabumist 1. päeval jaotatakse õpilased 4-liikmelistesse rühmadesse ning neil on 2 päeva jooksul vaja ära täita 6 erinevat ülesannet. Igale rühmale antakse kätte plaan, millises järjekorras nad ülesandeid täidavad. Tööd toimuvad mõlemal päeval vähemalt 4,5 tundi (ühe ülesande täitmiseks 1,5 tundi) kokku 9 tundi. Praktikumi töölehtede detailne ülevaade on lisatud taotlusele. Siinkohal kirjeldame kõigi 6 praktikumi peamisi tegevusi. Esimeses praktikumis on eesmärgiks mulla uurimine, mille käigus kaevatakse vähemalt 1 m sügavune auk mullaprofiilide määramiseks. Iga mullakihi paksus märgitakse töölehele koos mullakihi prooviga. Teises praktikumis jätkub töö mullaga. Õpilaste ülesandeks on kirjelda mullaprofiili asukohta ning selle ümbrust. Samuti selgitavad õpilased selle praktikumi käigus välja mulla lõimise ja lähtekivimi lõimise. Toimuvad mõõtmised LabQuest andmekoguriga (mulla temperatuur, lähtekivimi temperatuur, mulla pH). Lõpuks hindavad õpilased saadud andmete põhjal, milline on inimtegevuse mõju mullastikule ja kuidas mõjutab mullastik taimede kasvukeskkonda. Kolmandas ja neljandas praktikumis tegelevad õpilased koosluse uurimisega. Valitakse 1x1m ruut ühest kooslusest ning kirjeldatakse selle liigilist kooseisu ning keskkonnatingimusi, mis sellele kooslusele võivad mõjuda. Samuti hindavad õpilased inimmõju antud kooslusele. Pärast seda määravad õpilased ära taimede rindelise kuuluvuse ning selgitavad välja, kas antud koosluses leidub looduskaitse all olevaid taimeliike. Hindavad selliste liikide olemasolul keskkonnaseisundit ja mõju piirkonnale üldisemalt. Viienda praktikumi fookuses on vesi. Uuritakse vee üldiseid parameetreid (temperatuur, pH ja läbipaistvus) kui ka veetaimestikku, mis märgitakse joonisele töölehel. Samuti tegeletakse veeloomastiku jälgimisega ning märgitakse vaatlustulemused tabelisse. Kuuenda, ja viimase, praktikumi eesmärgiks on uurida konkreetset veekogu ning määrata selle erinevaid parameetreid. Kuuendas ja viiendas praktikumis kogutud andmete põhjal teevad õpilased lõpuks järeldused veekogu keskkonnaseisundi kohta (vee kvaliteet, veeloomastik, inimtegevuse mõju veekogule).
Praktikumilaagri korraldamine
Täidetud töölehed. Õpilased on omandanud oskused, kuidas hinnata keskkonnaseisundit antud piirkonnas.
2016 mai



Tulemused


Täidetud töölehed. Õpilased on omandanud oskused, kuidas hinnata keskkonnaseisundit antud piirkonnas.


Maksumus


2 360 EUR

Tartu kohustused


1 180 EUR

Toetus


1 180 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Keskkonnainvesteeringute keskus

Millise programmi / meetme raames


Keskkonnainvesteeringute keskus KIK "kuni kolm õppepäeva kestva välipraktikumi laagri korraldamine gümnaasiumiõpilastele ning looduse valdkonna huvikooli õpilastele".

Juhtpartner


Tartu Annelinna Gümnaasium

Partnerid



Juht


Jelena Bitova

Algus- ja lõpptähtaeg


11.05.2016 - 22.06.2016

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord