Asi: Tagasi tavaellu- multiprobleemsete inimeste integreerimine ühiskonda läbi teadlikkuse ja võrdsete võimaluste tagamise

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-12-0165
Menetlev üksus: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Vastutav töötaja: Indrek Rohtla
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tagasi tavaellu- multiprobleemsete inimeste integreerimine ühiskonda läbi teadlikkuse ja võrdsete võimaluste tagamise
Registreeritud: 16.11.2012

Projekt






Lühikokkuvõte


Tartu linnas elavate sõltlaste ja nende lähedaste abistamine teavitamise ja nõustamise kaudu. Sõltuvuse ja sellega kaasnevate muude probleemide lahendamisele kaasa aitamine.
Projekti sihtrühmaks on täiskasvanud multiprobleemsed inimesed (esinevad korraga kas - sõltuvus, -psüühikahäire - HIV ) ja nende lähedased Tartu linnas.
Projekti kasusaajad on Tartu linnas elavad/õppivad täiskasvanud ning noored vanuses 16-25.a., kes on saanud teadlikuks sõltuvus-, psüühikahäirega ja ohustatud ja/või nakatunud HIV-viirusega inimeste probleemidest.
Projekti läbiviimisega on ühiskond teadlikum psüühika-, sõltuvushäire ja HIV-nakkuse seotusest ja selle mõjust inimese elukvaliteedile ning toetava keskkonna loomisega multiprobleemsetele inimestele on kasvanud nende aktiivsus, võrdsus  ja konkurentsivõime kogukonnas.


Eesmärgid


Alleesmärk 1.1. Ühiskond on teadlikum psüühika-, sõltuvushäire ja HIV-nakkuse seotusest ja mõjust elukvaliteedile, pandud on alus toetavale keskkonnale seoses muutunud avalikkuse hoiakutega läbi teavitusnädala korraldamise, kogemuslugude kogumiku väljaandmise ja haridusasutustes respektseminaride läbiviimise
Alleesmärk 1.2. Läbi jätkusuutliku võrgustikutöö jõustatakse ja laiendatakse multiprobleemsete inimeste ning nende lähedaste teadlikkust haigusest,  stigmatiseerimise hirmu vähenemisega kasvab julgus avalikult oma probleemidest rääkida,  suureneb kodanikuaktiivsus  ja kaasatus sihtgruppi mõjutavate otsuste tegemisel;
Alleesmärk 1.3. Infole ligipääsu võimaldamise läbi informatiivse kodulehe ja konkurentsivõime tõstmisega tööturul edendatakse võrdsust pakkudes  nii multiprobleemsetele  kui ka nende lähedastele kompleksset nõustamisteenust nende probleemidega tegelemiseks, et toetada nende toimetulekut sotsialiseerumisel ja taasintegreerumisel kogukonda ning ühiskonda laiemalt.


Tegevused


1. MTÜ Hingekeele kodulehe baasil kodulehe arendamine, võrgustiku käivitamine, töös hoidmine ja administreerimine.
2. Avatud Keskuse töö käivitamine ja tööshoidmine: s.h.
a) Individuaalne psühholoogiline nõustamine
b) kogemusnõustamine
c) psühhoteraapia (loovteraapia)
d) perenõustamine ja perekoolitus
e) Rühmatöö: Taastumiskursus DUO meetodil (psüühikahäirega inimesed, sõltlased HIV – positiivsed, kellel esinevad mitu nimetatud probleemi samaaegselt.)
3. Respektseminarid haridusasutustes (Kogemusnõustajad koolidesse)
4. Pereprogramm (Perenõustamine, 20 h perekoolitus "Pereks kasvamine" nii lähedastele kui haigestunutele)
5. Teavitusnädal Üritused haigestunutele, vabatahtlike kogemusnõustajate kogemuslugude rääkimine avalikes vestlusringides MTÜ Hingekeel ruumides, meedias teavitamine, info levitamine vabatahtlike toel Lõunakeskuses ja kesklinnas, Tartu vanglas vabatahtlike teavituspäev.
6. Kogemuslugude kirjastamine ja trükkimine
7. Lõpuseminar "Multiprobleemne inimene müüt või tegelikkus?"


Tulemused


1. On loodud võrgustik, s.h. koduleht ja foorum informatsiooni saamiseks ja sihtrühma omavahelise suhtlemise võimaluste avardamiseks, avatud on "Küsi spetsialistilt“ moodul, kus sihtrühma küsimustele vastavad kogemusnõustajad ja psühholoogid. Loodud on võrgustik info levitamiseks.
· Kodulehe külastatavus on kuni 2000 inimest kuus. On loodud võrgustik, mille liikmed saavad kvartalis korra otsepostitusena infolehte.
2. On koostatud, kujundatud, levitatud trükised, millega teavitatakse avalikkust probleemi olemasolust ühiskonnas:
· koostatud, trükitud ja levitatud on 500 voldikut, mis kirjeldavad probleemi ja abisaamise võimalusi;
· koostatud, trükitud ja levitatud on 200 "Kogemuslugude" kogumikku
3. On loodud Avatud Keskus (96 h ulatuses kuus pakutakse multiprobleemsetele inimestele ja nende lähedastele individuaalset psühholoogilist nõustamist, kogemusnõustamist, psühhoteraapiat (loovteraapia); hingehoidu ja karjäärinõustamist ning perenõustamist.
· Avatud Keskus on avatud abivajajatele kuni 96 tundi kuus ja nõustamisele registreerimise võimalus on tagatud E-R ajavahemikul 10-16 nii telefoni kui e-posti vahendusel.
· Kuus pakutakse psühholoogi teenust 30 tunni ulatuses
· Psühhoterapeudi teenust 12 tunni ulatuses kuus
· Kogemusnõustajate teenust 24 tundi kuus
· Karjäärinõustamist ja hingehoiuteenust 6 tundi kuus
· Perenõustamist 24 tundi kuus
Ühes kuus on arvestatud nõustamismahuks kuni 30 inimest, sest teenust osutatakse kompleksselt ja juhtumipõhiselt (perioodis töötatakse ühe kliendiga mitme erineva nõustamisteenuse raames ja teenust osutatakse korduvalt). Projekti periood kokku (16 kuud) nõustamismaht kuni 200 inimest (kuni 1000 pöördumist). Nõustamist saanud klientide kohta peetakse statistilist arvestust elektrooniliselt.
· Läbi viidud on rühmatöö DUO meetodil 15 korda* 3h, osalenute arv kuni 12 inimest.
· Läbi on viidud 20- tunnine perekoolitus 16 – le inimesele. Pereprogrammis on läbiviidud koolitus "Pereks kasvamine" nii haigestunutele kui nende lähedastele paremaks toimetulekuks.
5. Läbi on viidud respektseminarid haridusasutustes, misläbi on noored ja haridustöötajad saanud teadlikumaks ja vähenenud on negatiivsed hoiakud. Seminaride läbiviimisega tehakse ühtlasi ennetustööd.
· Läbi on viidud 45 minutilised teemat tutvustavad seminarid 4 gümnaasiumis ja 2 kõrgkoolis Tartu linnas.
6. Viiakse läbi teavitusnädal, mille raame korraldatakse erinevaid teemat (alkoholism, narkomaania, HIV, psüühikahäired, kaassõltuvus) käsitlevaid ja tutvustavaid seminare.
· Toimub vähemalt 5 teemat tutvustavat seminari 5 päeva jooksul Tartu linnas.
· 5 päeva jooksul on teavitusseminaridel osalenud kuni 75 inimest.
· On jagatud 500 voldikut ja 100 kogemuslugude kogumikku.


Maksumus


40 254 EUR

Tartu kohustused


4 111 EUR

Toetus


36 143 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Avatud Eesti Fond

Millise programmi / meetme raames


Vabaühenduste Fond

Juhtpartner


MTÜ Hingekeel
reg nr 80323970

Partnerid


MTÜ Teekond (registrikood 80295883, Tallinn 10416, Erika 5A) e- post: eneseabi@gmail.com
Osaleb projektis vabatahtlike näol, kes aitavad läbi viia teavitusnädala üritusi ja HIV ja sõltuvuse teemaga seotud materjalide ja trükiste ettevalmistamist.

Juht



Algus- ja lõpptähtaeg


01.02.2013 - 01.07.2014

Osakond


SAO

Projekti lõpetamise põhjus


Finantseerija lükkas tagasi

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord