Asi: Tartu ja Tartumaa noored ja vanemaealised edukalt tööle

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-11-0166
Menetlev üksus: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Vastutav töötaja: Indrek Rohtla
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu ja Tartumaa noored ja vanemaealised edukalt tööle
Registreeritud: 08.12.2011

Projekt






Lühikokkuvõte


Tartumaa on 2011 aasta novembri seisuga töötute arvu poolest Harju- ja Ida-Virumaa järel jätkuvalt kolmandal kohal. Seisuga 30.11.2011 oli Töötukassa Tartumaa osakonnas registreeritud töötuna arvel kokku 3329 inimest. Eraldi kerkib Tartumaa esile kõige kõrgema noorte töötuse määraga - 19,6% (seisuga 30.10.11), vanemaealiste üle 55- aastaste töötuse määr on 11,2%.
Noorte tööpuudus Eestis langes aastatel 2004-2007. Alates 2008 aastast iseloomustab noorte tööpuuduse oluline kasv, ning 2010. aastal oli noorte tööpuudus 32,9% (2007. aastal 10%). 2011 aastal on noorte töötuse määr jätkuvalt kõrge. Töötukassa andmetel on selles eagrupis töötuse määr 2011 aasta III kvartalis 22,2%.
Eksperdid loevad noorte töötust oluliseks probleemiks, sest töötus nooremas eas mõjutab edasist tööelu ja karjääri: suureneb töötuks jäämise risk ka tulevikus, suureneb vaesusrisk, suureneb tõenäosus seaduserikkumisteks.
Töötukassa statistika põhjal on töötuse määr eagrupis 50 – 74 (III kvartal 2011 – 8,2%) võrreldav üldise töötuse määraga (nov 2011 – 7,3%). Samas iseloomustab antud eagruppi suur mitteaktiivsete arv. Eraldi on oluline, et vanemaealiste grupis on võrreldes teiste eagruppidega alati kõrgem pikaajalise töötuse määr.
Arvestades töötuse taseme jätkuvalt kõrget määra ning süvenevat pikaajalise töötuse trendi on üha suurem vajadus komplekssete teenuste järele. Projekt lähtub komplekssete teenuste pakkumise põhimõttest, kus rakendatakse juba toimivat tööotsingu koolituse õppeprogrammi ning tugiisiku- ja tööklubiteenuseid, erinevaid nõustamisteenuseid lähtuvalt abisaaja individuaalsest vajadusest. Lisaks nendele teenustele võimaldatakse projekti käigus tööotsijatele tööpraktikat ja kvalifikatsiooni tõstvat koolitust, mille tulemuseks on pikaajaliselt tööta olnud inimeste tööharjumuse ja –oskuste paranemine.
Projekt on loodud tööturu riskigruppide – noorte ja vanemaealiste – hõivesse toomiseks, rakendades ja arendades aktiivseid tööturumeetmeid ja toetavaid tegevusi konkreetse inimese vajadusest lähtuvalt.
31.10.2011. a seisuga on töötuid Tartumaa töötukassas registreerituna arvel 3234, neist Tartu linna töötuid 2183.
Noorte töötute osakaal 30.09.2011. seisuga Tartumaa andmete põhjal - Tartumaal kokku noori töötuid 651 neist Tartu noori ligikaudu 440.


Eesmärgid


Projekti üldeesmärk on kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine läbi aktiivsete
tööturumeetmete, parandades seejuures tööturuteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti. Eelkõige toimub töötute ja mitteaktiivsete hõivesse toomine.

Kohalikul omavalitsusel on Sotsiaalhoolekande seadus § 28 kohaselt ülesandeks korraldada tugiisikuteenust ja abi töö leidmisel sotsiaalabi vajavatele isikutele. Käesolevas projektis rakendatakse juba koolitatud ja töökogemusega tugiisikud tööks kohaliku omavalitsuse tasandil ja tagatakse projekti jooksul nende rakendamine, nõustamine ja supervisioon.


Tegevused


Teenusevajaduse hindamine. Individuaalsete tegevuskava koostamine, selle täitmise jälgimine.
Psühholoogiline nõustamine, võlanõustamine ja karjäärinõustamine - sisseostetavate teenustena Tartus tegutsevatelt valdkonna parimatelt spetsialistidelt.
Tööotsingukoolituse korraldamine -sisseostetava teenustena Tartus tegutsevatelt valdkonna parimatelt spetsialistidelt.
Tööklubi käivitamine eneseabigrupina, kus on võimalik saada tuge ja kinnitada oma oskusi või uusi teadmisi.
Tööpraktika - esmajärjekorras linna allasutuste või linna osalusega sihtasutuste juures. Sõltuvalt töötute vajadustest otsitakse sobivaid praktikakohti ka väljaspoolt nimetatud struktuure.
Teavitus.


Tulemused


Projektis osalevate sihtrühma liikmete arv: 112, neist noori (16-24) 64 ja vanemaealisi (50-74) 48;
Töölesaanute arv 45 s.o 40% projektis osalejatest.
18 noort on asunud õppeasutuse statsionaarsesse õppesse.
Projekti koolitustundide arv ühele grupile sh tööklubi : 120 tundi.
Koolitustundide arv kokku minimaalselt 840 tundi.
160 tunnise erialase koolituse on läbinud 40 inimest.
18 inimest on asunud õppeasutuse statsionaarsesse õppesse.
Nõustamisteenuseid on osutatud 355 tunni ja tugiisikuteenust 896 tunni ulatuses. Projektis osalevad tugiisikud on saanud supervisiooni.


Maksumus


271 400 EUR

Tartu kohustused


40 710 EUR

Toetus


230 690 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Elukestva Õppe Sihtasutus Innove

Millise programmi / meetme raames


Prioriteetne suund 1.3 „Pikk ja kvaliteetne tööelu“
Meede 1.3.1 „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine”

Juhtpartner


MTÜ Johannes Mihkelsoni Keskus

Partnerid


Johannes Mihkelsoni Keskus MTÜ, Tartu Vallvalitsus, Tähtvere Vallavalitsus, Haaslava Vallavalitsus, Mäksa Vallavalitsus, Ülenurme Vallavalitsus, Elva Linnavalitsus, Tartu Linnavalitsus

Juht


Ingrid Purje

Algus- ja lõpptähtaeg


01.04.2012 - 31.12.2013

Osakond


SAO

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord