Õigusakti eelnõu: Jalaka tn 77 // Ringtee tn 25 projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Jalaka tn 77 // Ringtee tn 25 projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-1419
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 26.11.2018
Koostaja: Ivo-Sven Riet
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 4.12.2018 korraldus nr 1353 "Jalaka tn 77 // Ringtee tn 25 projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Jalaka 77 __ Ringtee 25 ehitusala.pdf ( 41 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-1419 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-18-174

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Jalaka tn 77 // Ringtee tn 25
    Maakasutuse sihtotstarve: ärimaa 20%, tootmismaa 80%

    Krundi pindala: 63878 m²
    Kavandatav ehitustegevus: tankla püstitamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 7.11.2018 nr PTH-18-174
    Muud projektid: eskiis
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tankla kauplusehoone ja varikatuse ehitusala: vt lisa 1
      2. Krundi täisehitus: kuni 20% (arvutus näidata asendiplaanil).
      3. Tankla ja varikatuse suurim lubatud ehitisealune pind (kokku): 600 m²
      4. Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
      5. Lubatud suurim kõrgus: 9m maapinnast.
      6. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
      7. Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale.
      8. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Soovitame vältida matkivaid materjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      9. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevee käitlemise lahendus anda ehitusprojekti koosseisus.
      10. Piirded: lahendada kaasaegselt. Esitada joonis.
      11. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus. 10% krundi pinnast peab olema kõrghaljastatud. Näha ette suurte parklate liigendamine haljastusega.
      12. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri) oma krundil.
      13. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      14. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel, välialadel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni, elektri- ja sidevarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
      2. Soojusvarustus lahendada arvestades Tartu linna üldplaneeringu ptk. 13.4. "Kaugküte" nõudeid.
      3. Taastuvenergia lahenduste projekteerimisel järgida Tartu linna üldplaneeringu p 13.8 nõudeid.
      4. Tankla maapealsed ja -alused rajatised peavad olema paigutatud nii, et need ei oleks konfliktis olemasoleva ja planeeritud haljastusega ja teiste tehnovõrkudega. Rajatised ei tohi põhjustada naaberkinnistutele täiendavaid riske ega kitsendusi. Maapealsete mahutite projekteerimine lubatud ei ole. Projekteerimisel lähtuda Vabariigi Valitsuse 16. mai 2001. a määruses nr 172 "Naftasaaduste hoidmisehitiste veekaitsenõuded" ja keskkonnaministri 27. detsembri 2016.a määruses nr 85 "Bensiini veo ja bensiini terminalides ning teenindusjaamades hoidmise nõuded lenduvate orgaaniliste ühendite heitkoguste piiramise eesmärgil" sätestatust.
      5. Atmosfääriõhukaitse seaduse § 79 lg 6 alusel peab õhusaasteloa kohustusega paikse heiteallika käitaja enne vastava heiteallika ehitusloa taotlemist omama õhusaasteluba. Õhusaasteluba on nõutav, kui terminali või tankla summaarne naftasaaduste, muude mootor- või vedelkütuste, kütusekomponentide või kütusesarnaste toodete laadimiskäive aastas on 10 000 m³ või suurem. https://www.riigiteataja.ee/akt/114122017010. Esitada ehitusprojekti mahus vastav informatsioon laadimiskäibe osas ja vajadusel Keskkonnaameti poolt väljastatav õhusaasteluba.
      6. Projektlahendus peab kajastama tankla ohualasid ja nendes tegutsemise piiranguid. Projekteerimisel lähtuda siseministri 30.03.2017. a määrusest nr 17 "Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded ja nõuded tuletõrje veevarustusele" ning valdkondlikest standarditest EVS 812-5 Ehitiste tuleohutus. Osa 5: Kütuseterminalide ja tanklate tuleohutus; EVS 812-6 Ehitiste tuleohutus. Osa 6: Tuletõrje veevarustus; EVS 812-7 Ehitiste tuleohutus. Osa 7: Ehitistele esitatava põhinõude, tuleohutusnõude tagamine projekteerimise ja ehitamise käigus. Projekti mahtu lisada vajadusel kemikaaliseaduse § 22 lõikes 2 nõutud dokumendid. Esitada käideldava ohtliku kemikaali ohuklass, ohukategooria, paigaldise kategooria ja ohulaused, ohtliku toote allklass ning suurim võimalik kogus käitises ja kinnistul olevate ohtlike ainete summaarne kogus. Esitada käitise lähiümbruse kirjeldus, kõik objektid ja tegurid, mis võivad põhjustada õnnetust või raskendada ettevõttest lähtuva õnnetuse tagajärgi või põhjustada doominoefekti. Projekti mahus esitada seadmete ohutust tõendav tunnistus ja vastavushindamine ning seadme ohutuse seadusekohane auditi tegemise kohustuse vajadus. Käitamisloa vajadusel esitada loa olemasolu tõendavad materjalid.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müra- ja invanormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist.
      3. Ehitusprojekti digitaalsel vormistamisel järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel: https://www.mkm.ee/sites/default/files/juhend_-_ehitusprojekti_digivormistamine_ehitusloa_taotlemisel_10.02.2015.pdf
      4. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada ajakohast M 1:500 geodeetilist alusplaani, mis on eelnevalt registreeritud Tartu piirkonna geomõõdistuste infosüsteemis Geoarhiiv. Projekti asendiplaanil ja seletuskirjas tuleb viidata geodeetilise alusplaani tegijale (ettevõtja, töö number, töö tegemise aeg, kõrgussüsteem).
      5. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      6. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE:
      1. Ehitusprojektile peab heakskiidu andma Päästeameti Lõuna päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207). Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond kaasab Päästeameti läbi ehitisregistri projekti menetlusse pärast seda, kui projekt on osakonnas heaks kiidetud.
      2. Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
      3. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Jalaka tn 77 // Ringtee tn 25 projekteerimistingimuste määramine " juurde